Verdasco nem tudott élni a lehetőséggel, Monfils továbbjutott

A párizsi torna nyolcaddöntőjében a francia Gael Monfils és a spanyol Fernando Verdasco mérte össze tudását. A tét a negyeddöntőbe jutás volt.

A világranglistán kilencedik Verdasco a nála öt hellyel gyengébb Monfils ellen teniszezettl Párizsban. Az első szettben 3:3-ig fej-fej mellett haladtak, azonban ekkor Monfils elvette Verdasco adogatását, így break-előnybe került a spanyollal szemben. 5:3-nál Verdasco a szettben maradásért szerválhatott. A francia eljátszotta az esélyeit a játszma gyors befejezésére. Verdascónak két breaklabdája volt, amit ki is használt, így kiegyenlített. Nagy csata következett az első szettért, melyből Verdasco került ki győztesként tie-breaket követően. Monfils eleinte a tie-breakben is vezetett, mégis odaajándékozta a szettet a spanyolnak.

A második játszmában már égett Monfilsban a bizonyítási vágy, az első játékot simán hozta. A következő játékban breaklabdája volt, mégsem tudta elvenni Verdasco adogatását. A spanyolnak nem voltak ilyen problémái, így a második szettben is megszerezte a vezetést. A mérkőzés izgalmassá vált, Monfils egyenlített, majd átvette a vezetést. Verdascót azonban nem olyan könnyű lehagyni, a spanyol teniszező végig szorosan Monfils nyomában volt. 5:4-nél Verdasco ismét a szettben maradáésrt szeválhatott, és jó szokása szerint ásszal mentette meg a helyzetet. Nem számított azonban a két kettős hibára, ami ezután következett. Monfils ismét megrettent a lehetőségtől, és nem tudta befejezni a játszmát. Megint tie-break következett, és nem kis megelepetésre Monfilsnak ezúttal volt elég ereje ahhoz, hogy végig megtartsa vezető pozícióját. A döntő szettben ismét szorosan egymás mellett haladtak, igaz ugyan, hogy Verdascónak 5:4-nél és breaklabdánál volt lehetősége megnyerni a mérkőzést, de Monfils végül egyenlített. A francia játékos bravúros teljesítményének köszönhetően a lehető legjobb pillanatban vette el Verdasco adogatójátékát, így szerválhatott a mérkőzésért. A végeredmény 6:7 7:6 7:5 lett a francia teniszező javára, aki ezzel a győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe.