Forma-1: hatalmas rajtbaleset, szenzációs verseny, magabiztos Button-siker - videó!

Jenson Button rajt-cél győzelmével ért véget a Forma-1-es világbajnokság Belga Nagydíja Spa-Francorchamps-ban. A rajtnál óriási baleset borzolta a kedélyeket a rendkívül közönségszórakoztató futamon.

A rajtnál nem elég, hogy Pastor Maldonado kiugrott, ezt követően hatalmas balesetet láthattak a nézők! Romain Grosjean, Lewis Hamilton, Fernando Alonso és Sergio Pérez is kiesett, a két világbajnok egymás autóján bucskázott keresztül, miután a francia meglökte Hamiltont. Alonsónak hatalmas mázlija volt, hogy a brit autója nem a fején, hanem fél méterrel előtte, az autóján ment át... Bele sem merünk gondolni, mi lett volna, ha nem így történik...

A safety car kivonulása után a második helyen haladó Kimi Räikkönent először Nico Hülkenberg, majd a 300. nagydíját teljesítő Michael Schumacher is megelőzte. Az élen meggyőző fölénnyel Jenson Button haladt.

A 2008-as világbajnok győzelmét semmi nem veszélyeztette egészen a futam végéig, mögötte azonban őrült előzgetéseket láthattak a nézők. Schumacher, Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel, Nico Hülkenberg, néha Mark Webber és Felipe Massa is őrült manővereket hajtottak végre az Eau Rouge-ban és gyakorlatilag szinte a pálya minden pontján. A DRS-zóna remekül működött, a nézők igazán közönségszórakoztató versenyt láthattak.

Az előzgetéseket szerencsére megúszták újabb komolyabb baleset nélkül a versenyzők, így az izgalmak ellenére sportszerű versenyt láthattunk.

A futamot végül a McLarenes Jenson Button nyerte rajt-cél győzelmet aratva, mögötte a 11. helyről rajtoló, szenzációs versenyt futó Vettel végzett a második, Kimi Räikkönen pedig a harmadik helyen ért be a célba.