Ütős álomcsapatot lehetne összerakni Mourinho eladott játékosaiból

Vannak, akiktől idő előtt vált meg a portugál szakember.


Amikor egy futballcsapathoz új vezetőedző érkezik, többnyire szeret új játékosokat szerződtetni. Márpedig ha érkező van, akkor többnyire távozó is. Összeállítottuk a legerősebb kezdő tizenegyet azokból a játékosokból, akiket José Mourinho edzői pályafutása alatt adott el.

José Mourinho, a Tottenham menedzsere 25 trófeát nyert pályafutása során, de szakmai tudása mellett ebben jelentős szerepe volt, hogy mindig olyan csapatnál dolgozott (Chelsea, Inter, Real Madrid, Manchester United), ahol kedvére költhetett.

20 éves vezetőedzői munkássága alatt összesen 1,40 milliárd fontot költött 97 játékosra.

Ugyanakkor természetesen nem csak szerződtette a nagynevű labdarúgókat, hanem olykor bizony meg is vált tőlük. Vannak azonban akiktől talán idő előtt vált meg az 57 éves tréner, ugyanis többen is másodvirágzásukat élték miután megszabadultak Mourinhótól.

Szemügyre vettük azokat a futballistákat, akiket eladott a portugál szakember, és összeállítottunk egy álomcsapatot.

Petr Cech

Az egyik legkiválóbb kapus, aki valaha a Premier League-ben védett. A Chelsea 2015-ben adta el a rivális Arsenalnak, ahol közel 150 mérkőzésen lépett pályára még.


(Kép: Adam Davy/PA Images via Getty Images)

Glen Johnson

Ő volt az Abramovics-éra első igazolása. A 2005–06-os évadban Johnson alig játszott, a Premier League-ben csak egyszer lépett pályára a West Bromwich Albion ellen. José Mourinho folyamatosan Paulo Ferreirát játszatta jobbhátvédként. Geremi is plusz kihívást jelentett Johnsonnak, hiszen ő is bevethető volt a védelem jobb oldalán. 2006 nyarán ezért egy teljes szezon erejéig kölcsönben a Portsmouth-hoz igazolt, majd a klub egy évvel később végleg megvásárolta a játékost. Johnson 2008-ban megnyerte az FA-kupát a dél-angliai csapattal, ráadásul az év angol labdarúgó csapatába is beválasztották.


(Kép: Darren Walsh/Chelsea FC Via Getty Images)

William Gallas

Gallast 2006-ben adta el a Chelsea az Arsenalnak, mégpedig egy furcsa tranzakció keretén belül, amelynek során az Ágyúsok balhátvédje, Ashley Cole a Chelsea-hez került, de a Kékeknek ezen kívül még hétmillió eurót is ki kellett fizetniük. A francia hátvéd igazi vezéregyénisége lett az együttesnek, így Wenger 2007-ben kinevezte csapatkapitánynak. Hét évet játszott még az észak-londoni együttesben, illetve hármat a Tottenhambe.


(Kép: Ben Radford/Getty Images)

Leonardo Bonucci

Furcsa mód nem William Gallas az egyetlen középhátvéd, akitől Mourinho egy csereüzlet keretein belül vált meg. Leonardo Bonucci - és három másik játékos - 2009-ben szerződött az Intertől a Genovába, Diego Milito és Thiago Motta játékjogáért cserébe. Alighanem nem volt túl bölcs döntés eladni Bonuccit, aki azóta már hétszer nyerte meg az olasz bajnokságot a Juventusszal.


(Kép: juventuz.com)

Filipe Luis

A 2013/14-es szezonban ragyogó teljesítményt nyújtott az Atlético Madridnál, így Angliába csábította a Chelsea, de nem igazán tudta beverekedni magát a kezdőcsapatba. Ezért egy szezon után visszatért korábbi sikerei helyszínére.


(Kép: John Walton - PA Images via Getty Images)

Mohamed Szalah

Az egyiptomi játékos is azok közé tartozik, akik ugyan játszottak Mourinho csapatában, de nem a portugál keze alatt nőttek szupersztárrá. Ugyanis Szalah soha nem kapott esélyt a portugál szakember irányítása alatt, így csupán fél évvel azután, hogy aláírt a Chelsea-hez előbb a Fiorentinának, majd a 2015-2016-os szezon kezdetén az AS Romának adták kölcsön, a fővárosiak később végleg meg is szerezték. Azóta pedig Roman Abramovics és Mourinho is biztosan rájött már, hogy jókora hiba volt elengedni a támadót.


(Kép: Clive Mason/Getty Images)

Kevin de Bruyne

Valamiért De Bruyne-nek még kevesebb esély jutott a Chelsea-nél, mint Szalahnak. Mourinho fél év alatt mindössze kilenc meccsen küldte pályára. Mivel a belga középpályásnak nem sikerült beverekednie magát a kezdőcsapatba, a "Special One" januárban eladta a Wolfsburgnak. Alighanem ez még nagyobb baklövés volt, mint az egyiptomi eladása.


(Kép: AMA/Corbis via Getty Images)

Juan Mata

Meglepő, hisz a spanyol karmestert az év játékosának választották a Chelsea-nél az utolsó két szezonjában. Ugyanakkor hiába volt az egyik húzóembere a csapatnak, José Mourinho érkezése után szerepe csökkent és gyakran a kispadon kapott csak helyet. Mata csupán fél évig volt a portugál edző játékosa, ugyanis 2014. január 24-én José Mourinho bejelentette, hogy a Manchester United szerződtette a spanyol labdarúgót, és klubrekordot jelentő átigazolási díjat, 37,1 millió angol fontot fizetett érte.


(Kép: Darren Walsh/Chelsea FC via Getty Images)

Arjen Robben

A Chelsea-ben töltött időszakát összegezve kerek 100 találkozón lépett pályára a londoniaknál és 19 gólt, valamint 23 gólpasszt jegyzett. A folyamatos sérülések visszatartották. Amikor 2007-ben a Real Madridba akart menni, a klub elfogadta érte a 24 millió font összegű ajánlatot. Mint utólag kiderült, ez az összeg nem tükrözte kellőképp az üveglábú holland értékét, aki mindenkiből bolondot csinált.


(Kép:  Laurence Griffiths/Getty Images)

Romelu Lukaku

A belga támadó ugyan három évig volt a Chelsea játékosa, de ezt az időt többnyire kölcsönben töltötte, és mivel nem sikerült meggyőznie akkori teljesítményével Mourinhót, ezért a tréner eladta az Evertonnak 2014-ben. Lukaku azóta bizonyította, hogy a Chelsea-s produkciójánál jóval több van benne.


(Kép: Stanley Chou/Getty Images)

Zlatan Ibrahimovic

Mourinho az Inter vezetőedzőjeként ugyan eladta a legjobb játékosát a Barcelonának, viszont ez a döntése később kifizetődőnek bizonyult. Ugyanis az üzlet részeként megkapta Samuel Eto'ot a katalánoktól, megfejelve némi készpénzzel, amit végül Milito, Motta, Lucio és Wesley Sneijder szerződtetésére költött. Egy év múlva triplázott a milánói csapat. Zlatan pedig azóta is Zlatan maradt.


(Kép: New Press/Getty Images)

Forrás: givemesport

Borítókép: theguardian

Videók