400-szor nyerni nehéz lehet a Premier League-ben

Az Arsenal nehezen ugyan, de 2-1-re nyert a vendég Queens Park Rangers ellen az angol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában.

Arséne Wenger, az Ágyúsok vezetőedzője - aki 1996 óta ül a londoni csapat kispadján - ezzel pályafutása 400. győzelmét aratta a Premier League-ben. A találkozón az Ágyúsok korán vezetést szerezhettek volna, de Alexis Sanchez a kilencedik percben büntetőt rontott. A chilei támadó ugyanakkor a félidő hajrájában jóvá tette hibáját, ezzel vezetett az Arsenal.

A fordulást követően nem sokkal a feleslegesen "kakaskodó" Olivier Giroud-t kiállította a játékvezető, ennek ellenére a hazaiak Tomas Rosicky góljával növelték előnyüket. Az emberelőnyben futballozó vendégek tíz perccel a vége előtt szépítettek, és nagyot hajráztak ugyan, de egyenlíteni már nem tudtak.

LABDARÚGÁS
Premier League, 18. forduló
Chelsea-West Ham United 2-0 (Gól: Terry 31., Diego Costa 62.)
Burnley-Liverpool 0-1 (Gól: Sterling 62.)
Crystal Palace-Southampton 1-3 (Gól: Dann 86., ill. Mané 17., Bertrand 48., Alderweireld 54.)
Everton-Stoke City 0-1 (Gól: Krkic 38. - tizenegyesből)
Leicester City-Tottenham Hotspur 1-2 (Gól: Ulloa 49., ill. Kane 2., Eriksen 72.))
Manchester United-Newcastle United 3-1 (Gól: Rooney 23., 36., van Persie 53., ill. Cissé 87. - tizenegyesből)
Sunderland-Hull City 1-3 (Gól: Johnson 1., ill. Ramírez 32., Chester 51., Jelavic 90.)
Swansea City-Aston Villa 1-0 (Gól: Sigurdsson 13.)
West Bromwich Albion-Manchester City 1-3 (Gól: Ideye 87., ill. Fernando 8., Yaya Touré 13. - tizenegyesből, David Silva 34.)
Arsenal-Queens Park Rangers 2-1 (Gól: Sánchez 37., Rosicky 65., ill. Austin 79.)