Böde megfordította, Magyarország a futball-Eb kapujában

A magyar labdarúgó-válogatott a Feröer-szigetek elleni hazai győzelemmel bebiztosította Eb-pótselejtezős részvételét csütörtök este a Groupama Arénában, a kvalifikációs sorozat 9. állomásán. A csereként beállt Böde Dániel fordította meg a meccset a második félidő közepén duplájával (fejesből és egy közeli bombából). A pláne, hogy jelenleg legjobb csoportharmadikok vagyunk, ami automatikus kijutást ér.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ, 9. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–FERÖER-SZIGETEK 2-1 (0-1)
Budapest, Groupama Aréna, vezette: Robert Schörgenhofer (osztrák).

Magyarország: Király - Fiola, Juhász, Guzmics, Kádár - Nagy Á., Tőzsér (Németh, 46.) - Bódi (Böde, 46.), Gera, Dzsudzsák - Nikolics (Priskin, 75.). Megbízott szövetségi kapitány: Bernd Storck.
Feröer-szigetek: G. Nielsen - Naes, Gregersen, Nattestad (Faero, 84.), Davidsen - R. Joensen (Sörensen, 77.), Vatnhamar, Baldvinsson, Jakobsen (Justinussen, 62.), Bartalsstovu - Edmundsson. Szövetségi kapitány: Lars Olsen.

G.: Böde (63., 71.), ill. Jakobsen (11.)

Sárga lap: Gera (36.), ill. Baldvinsson (18.), Gregersen (43.)

Piros lap: Gregersen (94.)

A vendégek a 11. percben egy hatalmas magyar védelmi hiba után megszerezték a vezetést. A bekapott gól meg is zavarta a mieinket, nem igazán sikerült kapujuk elé szegezni a fegyelmezett, kulturált futballt bemutató feröerieket.

A Groupama Aréna közönsége az első félidő végén "ébresztőt fújt" a Storck-együttesnek, aminek meg is lett a hatása, a debütáns Bódi Ádám révén könnyen egyenlíthettünk volna.

Bödével és Némethtel alaposan feljavult a támadójátékunk a második félidőre, olyannyira, hogy előbbi a 63. percben Kádár Tamás szép beadása után pazar fejessel egyenlíteni is tudott. Nem sokkal később újra az NB I góllövőlistájának éllovasa volt a főszereplő, egymaga megfordította az eredményt, miután felvarrta a labdát a rövid felsőbe két csel után.

A hajrában a feröeriek ugyan erőn felül próbálkoztak, de a mieinknek is több lehetősége volt, az eredmény azonban nem változott.

A csoport másik meccsén Észak-Írország legyőzte a görögöket, ezzel története során először Eb-résztvevő.

6.  Görögország 9 0 3 6 3 11 −8 3

Az első két helyezett kvalifikálja magát az Eb-re, a 3. pótselejtezőt játszik.

KÖZVETLEN EB-KIJUTÁSI ESÉLYEK, A LÉNYEG:

Magyarország versenyben maradt az üdvösséget jelentő második helyért, de a közvetlen kijutásra nem annyira ezen az úton mutatkozik komoly esélye (több pont kellene Görögországból, mint amennyit Románia gyűjt Feröer-szigeteken), hanem sokkal inkább legjobb csoportharmadikként. Jelenleg vezetjük ezt a különrangsort, Ukrajnára és a C-csoportra kell figyelnünk.

Lehetséges forgatókönyvek arra, hogy legjobb csoportharmadik maradjon a csapatunk (ami automatikus kijutást ér):

1. Ukrajna kikap Macedóniában.

2. Ukrajna ikszel Macedóniában, és Macedónia pontot szerez Fehéroroszországban.

3. Ukrajna ikszel Macedóniában, Macedónia nem szerez pontot Fehéroroszországban, Ukrajna nem nyer az utolsó körben Kijevben Spanyolország ellen.

4. Ukrajna nyer Macedóniában, de nem nyer az utolsó körben Kijevben Spanyolország ellen.

1. megjegyzés: az egyszerűség kedvéért a forgatókönyvek mindegyikénél alapfeltételként kezeltük, hogy Luxemburg nem szerez pontot Spanyolország és Szlovákia ellen sem.

2. megjegyzés: rendkívüli esetben még az A-csoportból Törökország (ha mindkét hátralévő meccsét nyeri és Lettország végez az utolsó helyen Kazahsztán helyett) vagy a G-ből Oroszország (ha visszacsúszik a 3. helyre, és ezt úgy teszi meg, hogy kikap Moldovában vagy otthon Montenegró ellen) megelőzhet minket az alábbi összevetésben, de ennek az esélye csekély. A B-ben az E-ben és a H-ban csak még ennél is szélsőségesebb esetben lehet jobb nálunk a harmadik helyezett. Az írek D jelű csoportjából legfeljebb 13 ponttal zárhat majd a harmadik, és az I-csoportból sem kerülhetnek már elénk.

3. megjegyzés: a görögök utolsó helyen zártak, így az ellenük játszott zárómeccsnek a második hely szempontjából lehet jelentősége számunkra, a legjobb csoportharmadik státusz tekintetében viszont nem, hiszen az utolsók elleni eredményeket itt nem veszik számításba, azért nem, hogy a hattagú és az öttagú csoportokból azonos módon vethessék össze a csapatok mérlegeit.

9. A  Törökország 6 1 3 2 7 8 −1 6

Mivel van egy ötcsapatos csoport is, így a hatcsapatosokban az utolsó helyezettek elleni eredményeket nem veszik számításba.

VIDEÓN A GÓLOK:

ÍGY ÜNNEPELTEK A JÁTÉKOSOK:

NYILATKOZAT - Bernd Storck:

"Nehéz mérkőzésre számítottunk, tudtuk, hogy nem lesz könnyű. Az elejétől fogva támadólag akartunk játszani, de nagyon nehéz helyzetbe kerültünk a korán bekapott góllal. A szünetben kénytelen voltam kockáztatni, ez pedig összességében bevált, hiszen fordítani tudtunk, Böde két szenzációs gólt szerzett. Összességében elégedett vagyok, hogy a pótselejtezőre már biztosan kvalifikáltuk magunkat, de Görögországban is nyerni szeretnénk, nem tudhatjuk, hogy Feröer-szigeteken mit fognak játszani a románok, akár még a második helyre is odaérhetünk."

KITEKINTÉS, A TOVÁBBI CSÜTÖRTÖKI EREDMÉNYEK A D, ILLETVE AZ I CSOPORTBÓL:

Portugália révbe ért, kikapott a világbajnok Dublinban

A PÉNTEKI PROGRAM A C, AZ E, ÉS A G-CSOPORTTAL (kezdés 20:45-kor):
C-csoport: Macedónia-Ukrajna, Spanyolország-Luxemburg, Szlovákia-Fehéroroszország.
E-csoport: Anglia-Észtország, Svájc-San Marino, Szlovénia-Litvánia.
G-csoport: Liechtenstein-Svédország, Moldova-Oroszország, Montenegró-Ausztria.

➡ MAGYARORSZÁG–FERÖER-SZIGETEK, PERCRŐL PERCRE:

95.: Vége a mérkőzésnek! MAGYARORSZÁG-FERÖER-SZIGETEK 2-1!  Észak-Írország-Görögország 3-1, Románia-Finnország 1-1.

91.: Németh szép lövését szedte ki Nielsen a bal alsóból. Aztán Böde fejelt a hosszú felső mellé-fölé.

90.: Négy perc.

77.: Csere: Joensen helyett Sörensen.

75.: Csere: Nikolics helyett Priskin.

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Magyarország-Feröer-szigetek 2-1, Böde, 71.p. - dupla!!! Balra, majd jobbra cselezett, aztán nemes egyszerűséggel felvarrta a rövid felsőbe 11-ről!!!

69.: Dzsudzsák lőtt Nielsenbe közelről. Szöglet, Nikolics-fejes, fölé.

67.: Nikolics csavart fölé négy méterrel 18-ról.

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Magyarország-Feröer-szigetek 1-1, Böde-fejes, 63.p. - Kádár beadása után.

62.: Csere: Jakobsen helyett Justinussen.

56.: Nikolics estében perdített, Nielsen könnyedén gyűjtötte be ezt is.

51.: Juhász újabb sarokrúgás után a bal alsóra fejelt, Nielsen nem csupán hárított, hanem fogta is a labdát.

49.: Bödét ugratták ki, közelről a kifutó kapusba lőtt a Fradi-csatár.

47.: Juhász fejelt hét méterrel fölé szöglet után.

46.: Folytatás! Kettőscsere: Bódi helyett Böde, Tőzsér helyett Németh.

45+3.: Vége a félidőnek! 0-1. Nem volt igazi ziccerünk, és huzamosabb időre nem tudtuk beszorítani az ellenfelet.

45+2.: Dzsudzsák-szóló után Bódihoz került, ő jobbról, 12-ről lőtt a kapusba, akin bár túljutott a labda, de még időben rávetette arra magát.

45.: Kettő perc még.

43.: Gregersen-sárga. Szabadrúgás 28-ról.

40.: Szórványos füttyszó a Groupama Arénában.

34.: Dzsudzsák megpattanó beadása köt ki Nielsennél. Közben Dárdait élteti a közönség.

30.: Bódi lapos átlövését magabiztosan fogta Nielsen.

22.: Nagy zúdított egy kapunyival fölé, aztán Dzsudzsák kínálta meg egy középre tartó lövéssel Nielsent.

18.: Baldvinsson-sárga. Némethet elküldték melegíteni.

Magyarország-Feröer-szigetek 0-1, Jakobsen, 11.p. - Juhászról fordult le egy bejátszás után és biztosan mattolta Királyt.

7.: Gera szép csel után adott be balról, Nikolics éles szögből perdített a hosszú alsó mellé!

2.: Magyar szöglet, nem tudtunk fejelni.

20:45. ELKEZDŐDÖTT!

20:15. A magyar válogatott hivatalos kezdőcsapata Feröer-szigetek ellen:

Király - Fiola, Juhász, Guzmics, Kádár - Nagy Á., Tőzsér - Bódi, Gera, Dzsudzsák - Nikolics.

Az előzetes várakozásokhoz képest Elek és Kalmár is kimaradt. Böde és Németh is csere, egy csatárral a mieink.

➡ STATISZTIKA, A magyar és a feröeri válogatott egymás elleni mérlege:
Tavaly októberben - akkor még Dárdai Pál vezetésével - 1-0-ra nyerni tudott idegenben a magyar csapat Szalai Ádám találatával.

KERET, HIÁNYZÓK

ELŐZMÉNYEK, NYILATKOZATOK:

19:00. A Feröer-szigetek elleni győzelemmel bebiztosítaná Eb-pótselejtezős részvételét a magyar labdarúgó-válogatott szerda este a Groupama Arénában, a kvalifikációs sorozat kilencedik állomásán, az F-csoportban. A mieinknek még az automatikus kijutást érő legjobb csoportharmadik státusz megszerzésére is jó esélyük van. Kövesd élőben a fejleményeket velünk!