NFL: A Chargers irányítóján nevet a világ, nyert a Chiefs! – videó

Az NFL nyolcadik játékhetének zárómérkőzésén a Kansas City Chiefs legyőzte a San Diego Chargerst. A gyenge színvonalú mérkőzést a liga egyik legjobb irányítójának tartott, Philip Rivers gyermeteg hibája döntötte el. A Philadelphia Eagles lemosta a pályáról a Dallas Cowboyst.

Remekül kezdte a San Diego Chargers elleni mérkőzést a Kansas City Chiefs. A két csoportrivális találkozóján a Chiefs, Ryan Succop 36 yardos field goaljával szerezte meg a vezetést. A Chargers irányítója, Philip Rivers folytatja gyengélkedését, ugyanis a játékrész közepén eladta a labdát. A QB egy olyan területre dobta be a labdát, ahol egyetlen elkapó sem tartózkodott. Rivers hibáját javította a védelem, ugyanis visszaszerezte a labdát. Igaz Todd Haley bedobta a piros zászlót, mondván a játékosának leért a válla. A bírók nem találtak perdöntő kameraállást, így a Chiefs elbukta a challanget. Pár pillanattal később Rivers ismét elpasszolta a labdát. Derrick Johnson szerezte meg a játékszert. A Kansas kihasználta Rivers hibáit, ugyanis Matt Cassel 39 yardos passzát az újonc elkapó Jon Baldwin váltotta touchdownra.

A második negyed legelején Dwayne Bowe (Kansas City) és Patrick Crayton (San Diego) buta szabálytalanságaik miatt szenvedtek a csapataik. Úgy tűnt, hogy Rivers összeszedte magát a Chargers magabiztosabbnak tűnt, majd jött egy eladott labda. Ryan Mathews kezéből Jon McGraw ütötte ki a játékszert, amelyet a Chargers tight endje, Antonio Gates kaparinthatott volna meg, de a játékos rosszul ért a labdához, így a Chiefs jöhetett. A negyed közepén a Chiefs támadófala is hibázott, ugyanis Travis LaBoy zavartalanul üthette meg Matt Cassel kezét.

A szabad labdát Dante Hughes (San Diego) kaparintotta meg, de a bírók visszaadták a Kansasnak. A vendégek mestere, Norv Turner bedobta a piros zászlót, mondván Cassel keze elindult előre. A bírók megváltoztatták a pályán hozott döntésüket és odaadták a labdát a Chargers-nek. Az „ajándékba” kapott labdával TD-t szerzett a San Diego, de a játékvezetők anulálták a hatpontost, ugyanis Antonio Gates szabálytalankodott az elkapás előtt. A támadás végén Nick Novak elhibázta field goal kísérletét (előtte 44 yardról berúgta). Pár másodperccel a negyed vége előtt Ryan Succop 47 yardról értékesítette field goal kísérletét, ezzel 13-3-ra módosította az állást.

A harmadik felvonásban a San Diego birtokolta többet a labdát, ami meglátszódott a Kansas védelmén, hiszen Matt Casselék gyenge támadójátéka miatt alig tudtak pihenni. A Chiefs támadásban nem tudott mit kezdeni a Chargers védelmével, igaz Cassel-ből is hiányzott a rámenősség. A negyedben a Kansas QB-je eladta a labdát. Tom Brady egykori „tanítványának” a passza Jon Baldwin irányába ment, de a labda Eric Weddle kezében kötött ki. A játékrész a field goalokról maradt emlékezetes. A San Diego rúgója, Nick Novak 44, 42 és 26 yardról értékesítette field goal kísérletét. Az utolsó negyed előtt a Chiefs vezetett 13-12-re.

Drámai fordulatok a negyedik negyedben. Rögtön a játékrész legelején a Chiefs futója, Jackie Battle touchdownt szerzett, de a gólvonal előtt leért a térde, így a bírók érvénytelenítették a hatpontost. A játékvezetők 1 yardra tették le a labdát. A Kansas City rögtön az első kísérletre megoldotta a feladatot,  Battle ugrott be a Chargers end zonejába. A negyed végén Curtis Brinkley egy 2 yardos futás után ünnepelhetett TD-t, majd a San Diego egy két pontosra ment, amelyet Brinkley oldott meg. A dráma 48 másodperccel a mérkőzés vége előtt kezdődött.

A Chargers szinte field goal pozícióból adta el a labdát. Rivers egy snap után nem tudta megfogni a labdát, amelyet Andy Studebaker (Kansas City) fogott meg. Következhetett a hazai alakulat. Cassel 6 (!) másodperccel a vége előtt szórta el a játékszert.  Eric Weddle fülelte le a QB passzát. Rivers letérdelt a labdával, így a rendes játékidő végén 20-20-ra álltak a csapatok, jöhetett a hosszabbítás.

A pénzfeldobást Riversék nyerték meg, így a Chargers kezdhette a hosszabbítást. Sokat nem haladtak a vendégek, ugyanis a hazaiak sztárvédője, Tamba Hali kiütötte a labdát Rivers kezéből. A San Diego szerencséjére Rivers rávetődött a labdára, ennek ellenére nem sikerült teljesíteni a first downt, így a Kansashez került a labda. A Chiefs lassan, de biztosan haladt a mezőnygól felé, mikor Branden Albert bemozdult a kezdésnél, így Casseléknek 3. és 14-ről kellett megcsinálniuk a first downt. Steve Breaston elkapásával megcsinálta a Chiefs. A hazaiak 30 yardra hozták fel a labdát, ahonnan Ryan Succop nem hibázott, így a Kansas City Chiefs 23-20-ra legyőzte a San Diego Chargerst. Érdekesség, hogy a találkozón nyolc turnover volt (4-4).

Kansas City Chiefs – San Diego Chargers (10-0; 3-3; 0-9; 7-8; 3-0) 23-20 – hosszabbítás után

A Philadelphia Eagles esélyt sem adott az indiszponáltan és rengeteg hibával játszó Dallas Cowboys-nak. A pennsylvaniai alakulat LeSean McCoy futásaival és Michael Vick mérnöki passzaival, már az első negyedben 14 pontos előnyre tett szert. Érdekesség, hogy az első felvonás végén a Cowboys tight endje, Martellus Bennett eladta a labdát, igaz Tony Romonak látnia kellett volna, hogy ketten őrzik az elkapóját. Az eladott labda után Bennett, nem éppen „dicsérő” kézjelzéssel mutatta Romonak, hogy meggondolatlan volt.

A második játékrészre a Cowboys defensive koordinátora, a New York Jets vezetőedzőjének, Rex Ryannek az ikertestvére, Rob egy kicsit összeszedte a védelmet. Michael Vickéket, azonban semmi sem állíthatta meg. Brent Celek touchdownjával és Alex Henery field goaljával, már 24-0-ra vezetett az Eagles. A szezon előtt több elsőosztályú játékossal erősítő, ennek ellenére pocsékul rajtoló Eagles egy félidő alatt lerendezte a csoportrivális elleni mérkőzést.

A dallasi alakulatot természetesen nem lehetett leírni, de ezen a napon Romo-ék nem tudtak mit kezdeni az Eagles védelmével, míg Rob Ryanék képtelenek voltak megálljt parancsolni a Philadelphia támadóinak. A harmadik negyedben sem szerzett pontokat a Cowboys, míg az Eagles Henery 26 yardos field goaljával tovább növelte az amúgy sem csekély előnyét, immáron 27 pont volt a különbség a két csapat között.

Az utolsó negyedben LeSean McCoy megfutotta második touchdownját is, ezzel végleg eldöntve az összecsapást. A Dallas becsületét Laurent Robinson mentette meg. A huszonhat esztendős elkapó egy 70 yardos TD elkapást mutatott be. A Philadelphia 34-7-re elsöpörte riválisát, nem mellesleg meg is előzte az NFC Keleti csoportjában. A kvartettet a New York Giants vezeti.

A Philadelphiából kiemelhetjük Michael Vicket (28/21; 279 passzolt, 50 futott yard; 2 TD átadás), LeSean McCoyt (186 futott yard; 2 TD), Brent Celeket (94 elkapott yard; 1 TD) és Jason Babint, aki kétszer vitte földre a Dallas irányítóját. A Cowboys-ban DeMarcus Ware 4 sacket mutatott be, míg Laurent Robinson a becsület TD mellett 103 elkapott yardot jegyzett. Tony Romo, ezúttal sem volt formában. A Dallas QB-je 35/18 203 passzolt yarddal, 1 TD átadással és 1 interceptionnel fejezte be a mérkőzést.

Philadelphia Eagles – Dallas Cowboys (14-0; 10-0; 3-0; 7-7) 34-7