ÉLŐ: Wimbledon, nyolcaddöntők - pályán Federer, Djokovics és Sarapova

Második hetébe fordult az év harmadik tenisz Grand Slam tornája, a wimbledoni nyílt bajnokság. Mostantól minden fontos eseményről beszámolunk, hogy semmiről ne maradjatok le! Kezdésnek jönnek a nyolcaddöntők!

Az angol nyílt teniszbajnokság első hete számtalan meglepetéssel szolgált. Rögtön az első fordulóban kiesett az ötszörös győztes Venus Williams, majd még nagyobb szenzációként követte őt a férfitorna második kiemeltje, Rafael Nadal is - őt a cseh Lukas Rosol verte öt szettben.

A mai napon bombasztikus párosításokra van kilátás, elkezdődtek az igazi nagy meccsek Wimledonban!

A mai nap első, végigjátszott meccsén Tamira Paszek simán legyőzte Roberta Vincit, így ő jutott elsőként a legjobb nyolcba. Nem sokkal később követte őt Serena Williams: a négyszeres wimbledoni győztes amerikai sztár egy sima első szett után viszonylag nehezen verte Jaroszlava Svedovát.

A centerpályán Roger Federer - tőle teljesen szokatlanul - trénert kért magához az első játszma közepén, majd az öltőzőbe vonult, láthatóan szenvedett, ráadásul ellenfele, Xavier Malisse 6:5-nél az első szettért adogathatott. A svájci viszont simám visszabrékelt (valószínűleg elkezdett hatni az injekció, amit az öltözőben kaphatott), és a rövidítést is megnyerte, így ő vezet.

Közben áll a bál Wimbledonban: van pálya amin nem játszanak, van amin most kezdtek meccset, Schiavone tíz perce vitatkozik, hogy bizony csúszik a pályájuk, és ő nem játszana. A centert még mindig nem kezdték el befedni, noha fél órája esőszünet van rajta... Elképesztő, teljes a fejetlenség - pedig ez Wimbledonban egyáltalán nem megszokott!

Közben a centert nem fedték be, de a játékosok újra kijöttek a szitáló esőbe teniszezni. A női címvéfő Petra Kvitová az első szett elvesztése után legyalulta Francesca Schiavonét, így ott van a legjobb nyolcban. Sarapova elvesztette az első szettet, és bajban van a másodikban is. Federer összerakta magát a szünet alatt.

Nos, bekövetkezett, amire kevesen számítottak: a Roland Garros-győztes, világelső, tavalyi finalista Marija Sarapova már a legjobb tizenhat között kiesett! Az orosz szőkeséget a német Sabine Lisicki verte ki két sima szettben. Újabb bombameglepetés!

Roger Federer elbukta a harmadik szettet, így a centerpályán folytatódik a Malisse elleni derbije. Kim Clijsters simán vesztette el az első szettet Angelique Kerber ellenében, míg Agnieszka Radwanska két játszmában verte a selejtezőből feljutott Camila Giorgit.

Clijsters menetelése eddig tartott, Kerber nagyon csúnya verést osztott ki az év végén visszavonuló belgának, 6:1, 6:1 a vége annak a meccsnek. Ezzel szemben egy másik korábbi világelső, Roger Federer hátfájdalmaival és Malisse-szal is megküzdve továbbment, és ott van a negyeddöntőben, a Grand Slam-tornákat illetően zsinórban immáron 33. (!) alkalommal!

A másik orosz szőkeség, Marija Kirilenko jobban járt honfitársánál, Sarapovánál: óriási, 2 óra 43 perces küzdelemben, három szettben legyőzte Peng Su-ajt, és bejutott a legjobb nyolcba a 17. helyen kiemelt játékos! Szintén hatalmas mérkőzést játszott egymással Mikhail Juzsnyij és Denis Istomin: kettejük 4 óra 16 perces (!) háborúja végén itt is az orosz teniszező örülhetett, és készülhet Federer ellen.

Az épp zaljó találkozókon a tavalyi elődöntős Jo-Wilfred Tsonga az első szettet elbukta Mardy Fish ellen, A legmagasabb, még versenyben lévő női kiemelt, Viktorija Azareka egyelőre átgyalogol a korábbi világelső Ana Ivanovicson, a hazai reménység Andy Murray pedig igencsak jól áll Marin Cilic ellen.

Most épp esőszünet miatt minden a centerpálya kivételével midnenhol áll a játék. A befedett központi füvön Azarenka 6:1-re behúzta az első szettet Ivanovics ellen, és a másodikban sem adott szemrnyi esélyt sem riválisának - ezt a játszmát 6:0-ra nyerte.

A centerpláya utolsó mérkőzésén szerb rangadót láthattak a teniszrajongók - vagyis igazából két szerb játékos meccsét, mert rangadónak nem lehetett nevezni azt a másél órát, ami idő alatt a világelső Novak Djokovics megverte honfitársát, Viktor Troickijt.

Továbbra is esik az eső, így könnyen lehet, hogy a játéknap többi találkozóját kénytelenek lesznek keddre halasztani a szervezők. Ilyenkor erősen megkérdőjeleződik a vasárnapi szünnap létjogosultsága...

ANGOL NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG, WIMBLEDON
Nyolcaddöntő, centerpálya
Roger Federer (svájci, 3.) - Xavier Malisse (belga) 7:6, 6:1, 4:6, 6:3
Ana Ivanovics (szerb, 14.) - Victorija Azarenka (fehérorosz, 2.) 1:6, 0:6
Novak Djokovics (szerb, 1.) - Viktor Troickij (szerb) állás: 6:3, 6:1, 3. játszma: 3:2
Nyolcaddöntő, egyes pálya
Marija Sarapova (orosz, 1.) - Sabine Lisicki (német, 15.) 4:6, 3:6
Marin Cilic (horvát, 16.) - Andy Murray (brit, 4.) állás: 5:7, 2.  játszma: 1:3, esőszünet
David Ferrer (spanyol, 7.) - Juan Martin Del Potro (argentin, 9.)
Nyolcaddöntő, kettes pálya
Serena Williams (amerikai, 6.) - Jaroszlava Svedova (kazah) 6:1, 2:6, 7:5
Agnieszka Radwanska (lengyel, 3.) - Camila Giorgi (olasz) 6:2, 6:3
Jo-Wilfred Tsonga (francia, 5.) - Mardy Fish (amerikai, 10.) állás: 4:6, 2. játszma: 1:1, esőszünet
Nyolcaddöntő, hármas pálya
Francesca Schiavone (olasz, 24.) - Petra Kvitová (cseh, 4.) 6:4, 5:7, 1:6
Kim Clijsters (belga) - Angelique Kerber (német, 8.) 1:6, 1:6
Richard Gasquet (francia, 18.) - Florian Mayer (német, 31.) állás: 3:6, 2. játszma: 1:2, esőszünet
Nyolcaddöntő, tizenkettes pálya
Tamira Paszek (osztrák) - Roberta Vinci (olasz, 21.) 6:2, 6:2
Marija Kirilenko (orosz, 17.) - Peng Su-aj (kínai, 30.) 6:1, 6:7, 6:3
Brian Baker (amerikai) - Philipp Kohlschreiber (német, 27.)
Nyolcaddöntő, tizennyolcas pálya
Denis Istomin (üzbég) - Mikhail Juzsnyij (orosz, 26.) állás: 3:6, 7:5, 4:6, 7:6, 5:7