Olasz Kupa: római derbi várhat az Intert kiejtő Lazióra

Megszakadt az Inter kilenc tétmérkőzés óta tartó győzelmi sorozata, miután az Olasz Kupa negyeddöntőjében vereséget szenvedett a Laziótól.

A találkozó elején a hazai pályán játszó Inter birtokolta többet a labdát, ám a fölényük meddő volt. Ellenben a római csapaté. A Lazio kontrákra épített és az egyik ilyen után Lulic beívelését Felipe Andersonnak sikerült a kapuba fejelnie. Ezután a fővárosiaknak további két ajtó-ablak helyzetük volt, ám Immobile és Andreson is kihagyta ezeket. A hazaiaktól ellenben csak egy kapufára furototta az első játékrészben.

A második félidő már egy másik történet volt. Jól kezdett újfent a hazai gárda, azonban Miranda szabálytalanságát követően nemcsak emberhátrányba kerültek, de még egy büntetőt is megítéltek ellenük. Biglia értékesítette is a tizenegyest, kétgólosra növelve a rómaiak előnyét.

A hajrában Brozovic góljával még visszajöttek a meccsbe a nerazzurrik, ám minden igyekezetük ellenére sem sikerült kiegyenlíteniük. Ezzel a Lazio jutott be az elődöntőbe, ahol majd a Roma–Cesena párosítás győztesével fog találkozni.

Olasz Kupa, negyeddöntő:
Inter–Lazio 1–2 (Brozovic 84., ill. Felipe Anderson 20., Biglia 56. – tizenegyesből)