A Vasas ötgólos meccsen kerekedett felül az Újpesten - videó

Az Újpest 3-2-re kikapott a Vasas otthonában a labdarúgó NB I szombati, 28. fordulójának zárómérkőzésén. A harmadik hazai gólra már nem tudtak válaszolni a lila-fehérek.

Újpesti fölénnyel és helyzetekkel indult a találkozó, Ádám Martin távoli lövésével mégis a Vasas szerzett vezetést. A hazai gólt követően sem változott a játék képe, ezért nem volt meglepő, hogy hét perccel később - Andrics jóvoltából - egyenlítettek a vendégek.

A második felvonásban is többet volt a labda az Újpestnél, ám ismét az angyalföldi együttes került előnybe: a macedón Risztevszki a keresztlécet találta el, de a helyére beállt Könyves Norbert betalált Balajcza Szabolcs kapujába. Lencse László révén ezúttal is gyorsan jött az egyenlítés, és támadószellemű cserejátékosai jóvoltából a győztes gól megszerzésére is jó esélye volt a vendégcsapatnak, Hangya Szilveszter 91. percben elért találatával mégis a Vasas gazdagodott három ponttal.

NB I, 28. forduló:
Vasas-Újpest 3-2 (1-1)
Illovszky-stadion, 1200 néző, v: Karakó.

Vasas: Hermány - Grúz (Szivacski, a szünetben), Korcsmár, Debreceni, Hangya - Vida, Risztevszki (Könyves, 61.), Berecz, Müller - Novák (Pavlov, 87.), Ádám M.
Újpest: Balajcza - Mohl, Litauszki, Kálnoki Kis, Heris - Balogh B., Sankovic, Diarra, Angelov (Bardhi, 61.) - Andrics (Kabát, 80.), Lencse.

Gólszerzők: Ádám M. (13.), Könyves (73.), Hangya (91.), illetve Andrics (20.), Lencse (78.)
Sárga lap: Grúz (36.), Müller (80.), illetve Heris (58.), Andric (80.)

Korábbi eredmények: Békéscsaba-DVTK 0-0, PAFC-Haladás 1-1, Paks-MTK 4-1, Debrecen-FTC 2-1, Honvéd-Videoton 2-1.