Kézilabda: ezúttal a Montpellier érkezik a veszprémi kézikatlanba

Legnagyobb riválisának, a Rhein-Neckar Löwennek a legyőzését követően a Montpellier vár az MKB-MVM Veszprém csapatára a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Az eddig százszázalékos magyar bajnok azzal a nem titkolt céllal vágott neki a sorozatnak, hogy a tavalyi negyedik helyénél most előrébb lépjen. Ehhez viszont fontos, hogy a csoportjában minél előkelőbb, lehetőleg az első pozícióban zárjon, aminek egyik előfeltétele, hogy hazai pályán lehetőleg ne veszítsen pontot. A francia gárda előbb 11 góllal kapott ki a Löwentől, majd hattal verte a Celjét.

A másik magyar BL-résztvevő, az előző idényben az EHF Kupában győztes MOL-Pick Szeged ötvenszázalékos mérleggel várja a dán Aalborg elleni fontos, idegenbeli összecsapást. A Tisza-partiak otthon verték a Zaporizzsját, ugyanakkor kikaptak az új magyar szövetségi kapitány, Talant Dujshebaev által irányított Kielcétől. A skandináv együttes a Nagy Kornélt felvonultató francia Dunkerque-et verte meggyőző játékkal vendégként, ám később csak egy pontot szerzett hazai környezetben a svájci Schaffhausen ellen.

Ebben a hatosban a Kielce kiemelkedik a mezőnyből, a másik öt gárda - köztük a Szeged - küzd a továbbjutást jelentő fennmaradó három helyért.

A férfi EHF Kupában az Orosházára és a Balatonfüredre is legyőzhető ellenfél vár.