Bukott a világbajnok Ausztráliában, ujjtörés a Moto3-ban

Cal Crutchlow már másodszor győzött idén a Moto GP-ben, ezúttal egy bukásokkal tarkított hétvégén.

Marc Márquez a 2016-os Moto GP szezon eddigi tizenöt versenye közül eddig mindössze Franciaországban nem tudott a legjobb öt között végezni, így teljesen megérdemelten szerezte meg pályafutása harmadik világbajnoki címét már a múlt héten, Japánban! A spanyol versenyző három másodperces előnyben Cal Crutchlowval szemben haladt az élen, amikor eldobta a motort, így a szezon folyamán először kiesett egy versenyen.

A brit Crutchlow pedig élt a lehetőséggel és a Cseh Nagydíj után ismét őt intették le elsőként, a második helyen Valentino Rossi ért be, akinek saját elmondása szerint is ez volt ma a maximum, Crutchlow utolérhetetlen volt számára. A dobogó legalsó fokára Maverick Vinales állhatott fel, Japán után másodszor.

A Moto3-ban óriási bukás volt a 6. körben, melyben John McPhee ujjtörést szenvedett, ám a képek tanulsága szerint már jól van. Hat kör alatt tizennégy versenyző bukott a zaklatott versenyen. A Moto2-ben Thomas Lüthi életben tartotta világbajnoki reményeit és két futammal a vége előtt 22 pontra jött fel Johann Zarco mögé.

Moto2: 1. Johann Zarco 226 pont, 2. Thomas Lüthi 204, 3. Álex Rins 201
Moto3: 1. Brad Binder 294 pont (már világbajnok), 2. Enea Bastianini 165, 3. Jorge Navarro 143