Djokovic még egy ideig biztosan világelső marad

A szerb a maga részéről továbbra is arra törekszik, hogy véget vessen az idei trófea nélküli szezonjának.

Novak Djokovic az idei salakos szezonban eddig csak egyetlen tornán játszott, de a Roland Garros végéig így is garantáltan megtartja első helyét a világranglistán.

A szerb még április közepén Monte-Carlóban Casper Ruudtól szenvedett vereséget az elődöntőben és azóta nem lépett pályára tétmérkőzésen. Djokovic visszalépett az idei Madrid Openről, és csak az Italian Openen, a Roland Garros előtti utolsó nagy tornán fog játszani.

Figyelemre méltó, hogy Djokovic az európai salakos szezon legnagyobb győzteseként zárhatja a hónapot, egy esetleges 41. Masters-győzelmet behúzva. Most már biztos, hogy megtartja az első helyet a világranglistán.

Május 22-én ünnepli 37. születésnapját (május 22-én), miközben még mindig a férfi tenisz csúcsán van, és ezzel tovább növeli az ATP történetének legidősebb világelsőjének rekordját.

Fő riválisai, Jannik Sinner, Carlos Alcaraz és Danil Medvedev jelenleg fizikai problémákkal küzdenek nem sokkal a francia nyílt teniszbajnokság előtt. Sinner (csípősérülés) és Alcaraz (alkarsérülés) már visszalépett a közelgő római Italian Openről.

Djokovic, aki biztosította magának az első helyet a Roland Garroson, még ebben a hónapban, június 9-ig biztosan világelső marad. Van rá esély, hogy meghosszabbítja a pozícióját, attól függően, hogyan teljesít Rómában és a Roland Garroson.

Sinner közvetlen kihívójává lépett elő az első helyért, miután 2024-ben karrierje eddigi legjobb szezonját produkálja, amelyben tornagyőzelmeket aratott az Australian Openen, Rotterdamban és Miamiban is. Úton volt, hogy letaszítsa a szerbet az első helyről, de az elmúlt hetekben bekövetkezett sérülések most hátráltatják őt.

Djokovic a maga részéről továbbra is arra törekszik, hogy véget vessen az idei trófea nélküli szezonjának. A leghosszabb idő, amíg egy szezon első tornáját megnyerte, 2018-ban volt, amikor hat és fél hónapos éhínséget követően nyerte meg Wimbledont.