Szombati bajnoki körkép: Harry Kane duplájával visszatért a győztes útra Orbánék ellen a Bayern

Február 24-én számos érdekes, izgalmasnak ígérkező bajnoki mérkőzést rendeznek a topligákban. A találkozók alakulásáról rendszeresen frissülő körképben számol be a Sport365.

Willi Orbánra és Gulácsi Péterre komoly mérkőzés vár, ugyanis a Lipcse a sebesült Bayern München otthonában kell, hogy bizonyítson, míg Kerkez Milos csapata, a Bournemouth a Premier League címvédőjével, a Manchester City-vel csap össze. Az Arsenal a Newcastle-t fogadja, Schäfer András Union Berlinje pedig a 10. Heidenheim ellen szerezhet fontos pontokat. A spanyoloknál pályára lép a Barcelona és az Atlético is, akik kitartóan tapadnak a szétesés peremén lévő csodacsapatra, a Gironára.

20:26 - Szoros meccsen, 1-0-ra nyert a Bournemouth otthonában a Manchester City. A találkozó egyetlen gólját Phil Foden szerezte. A hazaiaknál Kerkez 88 percet kapott, teljesítményére nem lehetett panasz, három lövésig is eljutott.

20:23 - Harry Kane duplázott, a Bayern München pedig 2-1-re verte a Willi Orbánnal felálló RB Leipzig csapatát. A vendégek gólját Benjamin Sesko szerezte. Ezzel a győzelemmel a bajorok véget vetettek rossz sorozatuknak és üldözőbe vették a Leverkusent.

18:45 - Gulácsi nélkül futott ki a pályára a Lipcse, a magyar kapusra izomproblémák miatt nem számíthat a mester a Bayern ellen. Willi Orban csapatkapitányként a kezdőben kapott helyet.

18:10 - Gálázott a Barcelona, 4-0-ra verték a Getafe csapatát, ezzel perpillanat átvették a második helyet a tabellán. A katalánok góljait Raphinha, Joao Félix, De Jong és Fermin Lopez szerezték.

18:09 - Nagy lehetőség Kerkez Milos ellen, akit a Bournemouth kezdőjébe neveztek a Manchester City ellen. Itt a lehetőség, hogy bizonyítson a magyar tehetség!

18:00 - Gólgazdag meccsen, 4-2-re nyert az Aston Villa a Nottingham ellen, ezzel tartják magukat az európai kupaszereplést érő helyeken. A Brighton nem tudott nyerni hazai pályán az Everton ellen, 1-1-es döntetlenre végeztek. A Manchester United a hosszabbításban kapott ki a Fulham ellen az Old Traffordon, de a meccs nagy részében hátrányban voltak ten Hagék.

17:24 - Hiába Schäfer András gólja, az Union Berlin végül csak egy pontot tudott otthon tartani. A második félidőben Beste góljával egyenlített a Heidenheim. Úgy látszik, ez ma a döntetlenek napja a Bundesligában, ugyanis a Stuttgart-Köln és a Werder-Darmstadt meccs is döntetlen lett, bár az utóbbi találkozón még született egy vendég gól a 97. percben, amit elvettek kezezésért.

17:03 - Csúnyán kikapott a Diósgyőr otthonában a Fehérvár FC, ahonnan Csongvait már a 17. percben kiállította a játékvezető.

16:33 - Schäfer András góllal hálálta meg a bizalmat! Az Union Berlin a magyar középpályás megpattanó lövésével szerzett vezetést.

16:30 - A Barcelona két fontos visszatérőt is köszönthetett a Getafe elleni találkozón, ugyanis mind Joao Félix, mind pedig Raphinha a kezdőben kapott ismét helyet.

15:34 - Schäfer András a kezdőben kapott helyet az Union Berlin Heidenheim elleni összecsapásán, a Bundesligában. A magyar középpályás csapata jelenleg egygólos hátrányban van. (6. perc, 0-1)

14:35 - A spanyol bajnokságban a Granada-Valencia összecsapással kezdődne a mai futballdömping, de a valenciai tűzvész miatt a meccset elhalasztják.

14:30 - Tovább folytatta veretlenségi sorozatát a ZTE, akik 3-1-re verték a Kecskemétet hazai pályán. A zalaiak idén még nem kaptak ki.

14:00 - Ezekre a meccsekre figyelünk ma: