Hat nap alatt több mint 800 km-t futott a magyar extrémsportoló

Rakonczay Gábor ezúttal egyik kedvenc sportágának, a futásnak hódolt.

Az extrém kihívások teljesítéséről híres Rakonczay Gábor ezúttal a futópályán vitt véghez elképesztő teljesítményt.

A sportoló a tizedik EMU 6 Day World Trophy elnevezésű nemzetközi versenyen vett részt, melyet Balatonfüreden rendeztek. A 17 országból érkező 61 futónak egy 926 méteres pályán kellet köröznie. Ez eddig nem tűnik nagy feladatnak, ám a cél az volt, hogy 6 nap leforgása alatt minél több kilométert gyűjtsenek be a versenyzők.

Rakonczay az első 100 km-e teljesítését követően még az ötödik helyen állt, a második százas után azonban feljött a második pozícióba. Ezt követően átvette a vezetést, amit a hátralévő napokon már nem engedett ki a kezéből. A magyar extrémsportoló végül 801,699 km-t teljesítve húzta be a győzelmet.

A második helyen Bohm Michael érkezett be, aki 755,358 km-t futott. A dobogó harmadik fokára a román Nenu Mariana állhatott fel. Ő 728,48 km-t teljesített a 144 óra alatt.

Borítókép: Facebook.com/Rakonczay Expedíciók