Jégkorong

Német és svájci győzelemmel indult a hoki-vb

Az előző tornán ezüstérmes németek Ostravában elhúztak két góllal, a szlovákok – akik nyár végén Pozsonyban olimpiai selejtezőn a magyarok ellenfelei lesznek – a második harmad hajrájában két perc alatt egyenlítettek. Azonban erre volt válasza a riválisnak, és mégis előnnyel vonulhatott el pihenőre.

A németek a záró felvonásban jól őrizték előnyüket, és végül két gól különbséggel diadalmaskodtak.

That was a tight one
Read more here

— IIHF (@IIHFHockey) May 10, 2024

Svájc az első harmad 1-1-e után a másodikban érvényesítette a papírformát. A norvégok hiába csak egy felvonást veszítettek el, mégis három gólos vereséget szenvedtek.

Switzerland starts the #MensWorlds with a comfortable win against Norway. #SUINOR @SwissIceHockey