Botrány! A bírók megverették a Packers-t – videó

A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) harmadik játékhetének hétfő esti rangadóján a Seattle Seahawks a bírók segítségével legyőzte a Green Bay Packers-t.

A Seattle Seahawks és a Green Bay Packers védői parádés teljesítményt nyújtottak az első negyedben. A Seahawks és a Packers első támadása sem volt sikeres, sőt mi több, egyik alakulat sem tudott first down-t teljesíteni. Érdekesség, hogy a ”Sajtfejűek” támadássorozatában Bruce Irvin egyszer földre vitte Aaron Rodgers-t. A Seahawks a második drivejából 47 yardot tudott kipréselni magából, vagyis a vendégek védelme remek teljesítményt nyújtott. A Packers közel négy és fél percig birtokolta a labdát, de csak 27 yardot tudott előrehaladni. Ebben a támadássorozatban Irvin immáron másodszor, míg Brandon Mebane először vitte földre a Green Bay irányítóját, aki kis túlzással többet volt vízszintesben, mint függőlegesen. Az első játékrész egy rövid Seahawks támadással ért véget.

A második felvonásban sem változott a játék képe. A védelmek továbbra is uralták a pályát, ezt bizonyítja, hogy a Packers első támadása során 3, míg a Seahawks csupán 5 yardot tudott előrehaladni. A ”Sajtfejűek” irányítója, Aaron Rodgers pedig ismét földre került, ezúttal Chris Clemons helyezte vízszintesbe a QB-t. A Green Bay második támadása sem volt túl sikeres, sőt Clemons ismét sackkelni tudta Rodgers-t. A hazai együttes viszont megszerezte a vezetést. Az újonc irányító, Russell Wilson egy 41 yardos touchdown passzt adott Golden Tatenek. A Seahawks pontjai után folytatódott Rodgers szenvedése, ugyanis a Packers következő drivejában három sackket kellett elviselnie a QB-nek. Érdekesség, hogy az első félidőben Rodgers-t nyolcszor vitték földre a Seahawks védői, ebből négyet Clemons jegyzett. Az első két játékrész alapján a Seattle megérdemelten vezetett.

A második félidőt egy teljesen más felfogásban játszó Green Bay kezdte meg. A Packers sokkal többet futott, így Rodgers-ön nem volt akkora nyomás. A ”Sajtfejűek” eljutottak a Seattle 10 yardos vonalára, de a Seahawks védelme megfékezte a vendégek támadását. Mason Crosby 29 yardos field goaljával a Packers felzárkózott négy pontra. A Seattle első támadása közel sem volt jó, ugyanis egy sack miatt a hazai alakulat mínusz 16 yarddal zárta ezt a drive-ot. A Packers ismét egy hosszú támadást vezetett (4:36), de touchdown-t, ezúttal sem ért el, igaz Crosby 40 yardos mezőnygóljával 7-6-ra módosította az állást.

A negyedik negyed első támadását a Seattle vezethette, de Clay Matthewsék hamar leparancsolták a pályáról Russell Wilsonékat. A Packers egy több mint hatperces drive-ot vezetett, amelynek érdekes vége lett. Rodgers egy 11 yardos TD passzt adott Greg Jennings-nek, de az elkapó lába kicsúszott a pályáról, így a bírók érvénytelenítették a hatpontost. A Green Bay az egy yardos vonalról folytathatta a támadását, de egy rossz játékhívás után a vendégek nem tudták teljesíteni a first down-t. Mike McCarthy azonban challenge-t kért. A bírók nem találtak megdönthetetlen bizonyítékot arra, hogy Rodgers elérte a first down-t jelző vonalat, ennek ellenére visszaadták a labdát a Packers-nek, amely Cedric Benson egy yardos futásával TD-t ért el. A Green Bay két pontosra ment, de Rodgersék nem tudták megoldani ezt a szituációt.

A Seattle a negyed tizenharmadik percében touchdown-t szerezhetett volna, de Golden Tate megakadályozta ebben a csapattársát, Sidney Rice-t. Az elkapó belenyúlt Wilson passzába. Az összecsapást végül a Seahawks nyerte meg. Russell Wilson a negyedik kísérletnél egy 24 yardos TD passzt adott Golden Tatenek. A győztes touchdownnál felmerült az interception-gyanúja is, nem mellesleg Tate látványosan ellökte a védőjét. A bírók kihirdették a mérkőzés végeredményét, így a csapatok beszaladtak az öltözőkbe, de vissza kellett, hogy térjenek, ugyanis az extra pont kísérlet elmaradt. A pótbírók hatalmas hibái miatt a Green Bay Packers vereséget szenvedett a Seattle Seahawks otthonában.