A Ferencváros és a Kecskemét is nyert a Konferencialigában

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros 4-0-ra legyőzte a vendég ír Shamrock Rovers együttesét, a Kecskemét pedig 2-1-re a lett Riga csapatát.

A Ferencváros hazai pályán ugyanúgy 4-0-ra múlta felül a Shamrock Rovers labdarúgócsapatát a Konferencia-liga selejtező második fordulójának első, csütörtöki mérkőzésén, mint egy évvel ezelőtt.

Tavaly az Európa-liga csoportköréért csapott össze a két gárda, akkor a magyar bajnok végül 4-1-es összesítéssel jutott tovább.

Az írországi visszavágót jövő csütörtökön 21 órától rendezik, a párharc győztesére pedig a máltai Hamrun Spartans és a georgiai Dinamo Tbiliszi továbbjutója vár a selejtező harmadik fordulójában.

A Ferencváros nem rontott neki az ellenfelének, inkább csak a múlt heti kínos kudarchoz hasonlóan meddő mezőnyfölényben futballozott, de a támadásépítések kulcspasszai ugyanúgy rendre pontatlanok voltak, vagy fennakadtak a rivális védelmi vonalán. Ennek ellenére bő negyedóra elteltével egy hatalmas kapushibának köszönhetően - Sigér lövése egy védőről az égbe perdült, majd Mannus a kapuba hulló labda mellé ütött - vezetést szerzett a magyar bajnok. Előnyben még inkább állandósult a zöld-fehérek fölénye, s bár nagy helyzetei nem voltak, Ramirez átlövésből az első meccsén góllal tért vissza a Ferencvárosba, amelytől hat és fél éve távozott.

A második félidő újabb hazai góllal indult: az ecuadori játékos ezúttal nagyszerű beadásával előkészítőként jeleskedett, a hálóba pedig Traore fejelt. A harmadik találat tulajdonképpen eldöntötte az összecsapást, már csak a különbség volt kérdéses. Az írek a félpályát is alig tudták átlépni, minden energiájukat felemésztette a védekezés. Ennek ellenére a legnagyobb szünet ekkor telt el két gól között, 27 percet kellett várnia a közönségnek, amely aztán Traore önzetlen passza után az NB I paksi gólkirályának első ferencvárosi találatát ünnepelhette. A Shamrock majdnem azonnal válaszolni tudott, de előbb a keresztléc, majd

Dibusz mentett, ezt követően a hátralévő időben rendületlenül támadott tovább a Ferencváros, de újabb gól már nem született, így a két csapat első felvonása épp úgy 4-0-s hazai sikerrel zárult a Groupama Arénában, mint egy évvel ezelőtt.

A házigazda Kecskemét 2-1-re nyert a lett Riga ellen a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában, a párharc csütörtöki első mérkőzésén.

A vendégek az izlandi Víkingur Reykjavíkot búcsúztatták a selejtező első körében, a lett bajnokságban pedig 18 győzelemmel, négy döntetlennel és egy vereséggel a tabella élén állnak.

A Kecskemét-Riga FC párharc visszavágóját jövő csütörtökön rendezik, a továbbjutóra a holland FC Twente vagy a svéd Hammarby BK vár a következő fordulóban.

Bátran, lendületesen kezdett a Kecskemét, többször is eljutott a vendégek kapujáig, 15-20 perc után azonban kiegyenlítettebbé vált a játék. A Riga veszélyes támadásokat vezetett, két ziccere is volt, egy alkalommal csak a kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól.

A szünet után 11-eshez jutott a magyar csapat, miután a ghánai Baba Musah a 16-oson belül fellökte a csereként beállt Meszhit. A büntetőt magabiztosan értékesítette Szuhodovszki Soma. Vezetése tudatában sem állt vissza a Kecskemét, továbbra is támadásban maradt - egy alkalommal bravúrral védett Purins -, de a lettek is többször veszélyezették Varga kapuját. A hajrában leginkább a kontrákra helyezték a hangsúlyt a hazaiak, s egy ilyen végén Pálinkás megduplázta az előnyt. Sokáig azonban nem örülhetett a népes szurkolótábor, mert a rivális egy perccel később szépített, így a Kecskemét egygólos előnnyel utazhat majd a visszavágóra.