Malajziai Nagydíj - Talmácsi kiesett, Elias és Lorenzo a bajnok

Kiesett, így pont nélkül zárt a gyorsasági motoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján a Moto2-es géposztályban Talmácsi Gábor. A világbajnok a spanyol Toni Elias lett.

A 15. helyről elrajtolt magyar versenyző a vasárnapi, szepangi viadalon hat körrel a verseny vége előtt feladásra kényszerült. A kategória világbajnoka a spanyol Toni Elías lett, akinek a címhez a negyedik hely is elegendő volt. A futamot Roberto Rolfo nyerte meg, a második helyen Alex DeAngelis, a harmadikon pedig Talmácsi csapattársa, Andrea Iannone végzett.
Szintén spanyolé, Jorge Lorenzóé lett a vb-cím a királykategóriában, a MotoGP-ben, amelynek versenyében ugyan csak harmadikként érkezett célba, de így is behozhatatlan előnyre tett szert. A győzelmet az 5,548 kilométeres pályán az olaszok világklasszis motorosa, Valentino Rossi szerezte meg.

GYORSASÁGIMOTOROS-VB, MALAJZIAI NAGYDÍJ, MOTO 2

1. Roberto Rolfo (olasz), 2. Alex De Angelis (San Marinó-i), 3. Andrea Iannone (olasz), 4. Toni Elías (spanyol), 5. Alex Debon (spanyol), 6. Karel Abraham (cseh)

A pontverseny állása: 1. Toni Elías (spanyol) 262 pont - világbajnok, 2. Julian Simón (spanyol) 168, 3. Andrea Iannone (olasz) 163

A 125-ös kategóriában a spanyol Marc Márquez (Derbi) nyerte meg a futamot és átvette a vezetést az összetettben.

GYORSASÁGIMOTOROS-VB, MALAJZIAI NAGYDÍJ, MotoGP

1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha), 2. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 0,224 mp hátrány, 3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 6,035 mp h.

A vb-pontversenyben 15 verseny után (még 3 van hátra): 1. Lorenzo 313 pont - már világbajnok,  2. Dani Pedrosa, (spanyol, Honda) 228, 3. Rossi 181