Bombafejes okozta Dárdaiék vesztét Hoffenheimben – videó!

Két dobogóesélyes csapat párharcát hozta Dárdai Pál és Szalai Ádám nevével fémjelzett mérkőzés.

A német labdarúgó bajnokság 9. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a magyar válogatott támadó Szalai Ádám a csapatának vendége volt. A találkozót egy rögzített szituáció után született bombaerős fejes döntötte el a Hoffenheim javára. A találkozó egyetlen gólját a 31. percben Niklas Süle szerezte Kerem Demirbay élesen a kapu elé ívelt szabadrúgása nyomán.

A hazaiak magyar támadója, Szalai Ádám csereként a 84. percben szállt be a támadó középpályás Lukas Rupp helyére, gólt a rendelkezésére álló alig tíz percben nem tudott szerezni, de így is ő lehetett a boldogabb a két magyar közül. Győzelmével a Hoffenheim letaszította a dobogóról a Herthát, így Gulácsi Péter mellett újabb magyar játékos került a dobogóra a Bundesligában!

Labdarúgás, Bundaesliga, 9. forduló
Hoffenheim-Hertha BSC 1-0 (1-0) gólszerző: Süle (31.)
1. FC Köln-Hamburger SV 3-0 (0-0) gólsz.: Modeste (61., 82., 86.)

szombaton játszották:
Borussia Dortmund-Schalke 04 0-0
Augsburg-Bayern München 1-3 (0-2) gólsz.: Koo Ja-Cheol (67.), ill. Lewandovski (19., 48.), Robben (21.)
SV Darmstadt 98-RB Leipzig 0-2 (0-0)  gólsz.: Sabitzer (57., 81.)
FSV Mainz 05-Ingolstadt 2-0 (0-0) gólsz.: Malli (51., büntetőből), Öztunali (85.)
Werder Bremen-SC Freiburg 1-3 (0-2) gólsz.: S. García (67.), ill. Philipp (29.), Grifo (39., bünt.), Abrashi (75.)
VfL Wolfsburg-Bayer Leverkusen 1-2 (1-0) gólsz.: Arnold (37.), ill. Mehmedi (79.), Jedvaj (83.)