BL: Nikolicsék a csoportkörben, a Roma kilenc emberrel zúgott ki

A Bajnokok Ligája playoffkörében meglepetésre hazai pályán pottyant ki az AS Roma, a Legiának egy döntetlen is elég volt a továbbjutáshoz.

Casillas és a Porto a BL csoportkörében

Kétgólos előnnyel léphetett pályára Nikolics Nemanja csapata, a Legia Warszawa az ír kiscsapat, a Dundalk ellen, de a 19. percben McMillan a vendégeknek szerzett vezetést, majd a második félidőben emberelőnybe is kerültek az írek. Ezek után Besnik Hasi lehozta egyetlen csatárát, Nikolics Nemanját, ennek ellenére a hosszabbítás perceiben Michal Kucharczyk egyenlített, a csoportkörbe lőve a lengyeleket. A Legia legutóbb az 1995-96-os idényben szerepelt a legrangosabb európai kupa csoportkörében.

Az első félidőben nem kellett sokáig várni a gólra, ugyanis Felipe fejesével már a 8. percben megszerezte a Porto a vezetést. A mérkőzés 14.percében a mexikói Herrera, majd a 31. percben Otavio kapott sárga lapot, a 39. percben mégis a Roma fogyatkozott tíz játékosra De Rossi durva belépője után.

Igazán nehéz helyzetbe az 50. percben került az olasz csapat, amikor Emerson Palmieri is egyből piros lapot kapott veszélyes és durva belépőjéért.

A Roma még kilenc emberrel is próbálkozott, egy komolyabb lehetőség adódott előttük, de nem éltek vele. A Porto folyamatosan támadott, aminek meg is lett az eredménye. A 73. percben Layun talált be, majd a 75. percben Corona tette fel a koronát a portugálok győzelmére és szerezte meg a Porto 3. gólját.

A Porto ezzel a Bajnokok Ligája főtáblájára jutott, a Roma pedig az Európa Ligában folytathatja. A portugálok ezzel 21. alkalommal jutottak a csoportkörbe, ezt a bravúrt eddig csak a Real Madrid és a Barcelona tudta megcsinálni.

EREDMÉNYEK:

Roma (olasz)–Porto (portugál) 0–3 (Fernando 8., Layún 73., Corona 75.)
Az első mérkőzésen: 1–1. Továbbjutott, a Porto 4–1-es összesítéssel.

Legia Warszawa (lengyel)–Dundalk (ír) 1–1 (Kucharczyk 90+2., ill. Benson 19.)
Az első mérkőzésen: 2–0. Továbbjutott, a Legia Warszawa 3–1-es összesítéssel.

Monaco (francia)–Villarreal (spanyol) 1–0 (Fabinho 90+1. –11-esből)
Az első mérkőzésen: 2–1. Továbbjutott, a Monaco 3–1-es összesítéssel.

Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Celtic (skót) 2–0 (Sahar 21., Hoban 48.)
Az első mérkőzésen: 2–5. Továbbjutott, a Celtic 5–4-es összesítéssel.

Viktoria Plzen (cseh)–Ludogorec (bolgár) 2–2 (Duris 7., Mateju 64., ill. Misidjan 17., Cafu 95.)
Az első mérkőzésen: 0–2. Továbbjutott, a Ludogorec 4–2-es összesítéssel.