Kép forrása: Getty Images

A Bournemouth magyar balhátvédje a nyári átigazolási időszak egyik legkeresettebb játékosa lehet.

A Sky Sports információi szerint három topklub is komolyan érdeklődik Kerkez Milos iránt. A portál úgy tudja, a Liverpool és a Real Madrid mellett immáron a Manchester City is figyeli a mindössze 21 éves magyar tehetséget.

Áttörés Angliában

Kerkez a tavalyi szezonban érkezett az angol Premier League-be a holland AZ Alkmaarból. Azóta stabil kezdővé vált a Bournemouth csapatában, ahol gyorsaságával, fizikális játékával és modern, támadásokat segítő stílusával hamar felhívta magára a figyelmet.

A Sky Sports cikkében kiemeli, a játékos nemzetközi szinten is kiemelkedő teljesítményt nyújt, ezért a Bajnokok Ligájában szereplő klubok is komolyan fontolóra vették a megszerzését.

Liverpool: fiatalítás a bal oldalon?

A Liverpool vezetősége nagy erőkkel keresi Andy Robertson lehetséges utódját. A skót bekk ugyan még mindig kulcsembernek számít, de már bőven harminc fölött jár. Kerkez fiatal kora és fejlődési potenciálja miatt kiváló jelölt lehet hosszú távon. Az Anfielden ráadásul együtt játszhatna válogatottbeli csapattársával, Szoboszlai Dominikkal, akivel köztudottan jó viszonyt ápol.

Carragher is Kerkez Milos liverpooli klubváltásáról beszélt

Real Madrid: Ferland Mendy jövője kérdéses

A Real Madrid szintén balhátvéd után kutathat nyáron az átigazolási piacon. Ferland Mendy jövője nem biztos, míg Fran García egyelőre nem tudott stabil kezdővé válni. A klub olyan fiatal tehetségeket keres, akik beilleszthetők a jövő nagy csapatába – Kerkez tökéletesen illik ebbe a profilba.

Guardiola is szemet vetett

A Sky Sports úgy tudja, a Manchester City szintén árgús szemekkel figyeli Kerkez fejlődését. Bár Guardiola csapata dúskál a sokoldalú játékosokban, egy multifunkcionális balhátvéd továbbra is hiányzik a keretből. A magyar védő profilja tökéletesen illeszkedhet a City dinamikus játékstílusához.