Paris 2024

„Simán kijutnánk az Olimpiára”

Kép forrása: DALL-E

A britek több, mint negyede úgy vélekedik, hogy 4 év felkészüléssel olimpiai résztvevőkké válnának, és ott lehetenének a Los Angeles-i Olimpián!

A Párizsban rendezett Olimpia egyik legnagyobb szenzációját a török sportlövő, Yusuf Dikec okozta. A totálisan átlagos kinézetű, 50 fölött járó, immáron olimpiai ezüstérmes sportoló sikere Nagy-Britannia lakosságát is megihlette, sőt, önbizalommal töltötte el.

A YouGov által készített felmérés alapján ugyanis a brit lakosság 27 százaléka (!!!) vélekedik akképpen, hogy 4 év alázatos munkával a Brit Olimpiai Csapat tagjává válhatnak 2028-ra.

A 18-24 év közöttiek a leginkább magabiztosak – 39 százalékuk tartja magát olimpiai részvételre esélyesnek. Iuventus, Ventus, mondották volna az ókori bölcsek, jelezvén az ifikorúak bohóságra való hajlamát..
De a 65 év fölöttiek százalékos mutatójára nehéz szavakat találni. Velük kapcsolatban talán még hihetetlenebb, hogy a megkérdezettek 15 százaléka gondolkodna olimpiai szereplésben.

Adódik a kérdés, szép dolog a magunkba vetett hit, de mégis milyen sportban látják magukat Los Angelesben a britek?

Itt lép be a képbe Dikec úr! Ugyanis a megkérdezettek 15 százaléka – korosztálytól függetlenül – a 10 méteres légpuska versenyszámban látja önnön magát Nagy-Britannia 2028-as olimpiai felszerelésében.

Az íjászat, a tollaslabda és az asztalitenisz is a kedvelt válaszok voltak – mintha nem láttak volna ilyen versenyszámokat a britek!? Az pedig, hogy a ritmikus gimnasztika és a torna is olyan sportágak, amelyben 3-3 százalék szerint kellő felkészüléssel olimpiára lehet menni, szintén hihetetlen.

Mégis, a legőrültebb százalékos mutatót talán a 100 méteres síkfutás mellett találjuk. A megkérdezett britek 6 SZÁZALÉKA gondolja úgy, hogy edzésekkel odaérhet a világ leggyorsabbjainak olimpiai seregszemléjére. Döbbenet!

Hasonlóan vélekedett a skótok nemzeti hőse, a Párizs után visszavonuló Andy Murray is. A következőt tweetelve:

„😂😂 Ez azért magyarázatot ad a sportolók által (ezen a felületen) kapott kritikákra”

A beköltözős-szigeten összezárós-túlélős valóságshow-k helyett könnyen futhatna nagyot egy olyan műsor, amely a megkérdezettek felkészülését és olimpiai útját kíséri figyelemmel.