Tenisz

Másfél millió dollár 70 percnyi játékért és három gémért

Kép forrása: Getty Images

Medvegyev lehet sérüléssel is bajlódott, de azért csak elment Rijádba pályára lépni.

Szerdán lejátszották a Six Kings Slam elnevezésű bemutató tenisztorna első fordulóit, melyen Jannik Sinner és Carlos Alcaraz is győzelemmel kezdett. A szaúd-arábiai gálaeseményen az említett két játékos mellett Danyiil Medvegyev, Holger Rune, Rafael Nadal és Novak Djokovic van még ott. Előbbi kettő a már korábban megnevezett két kiválósággal csapott össze a negyeddöntőben.

A világelső Sinner félelmetes formában teniszezik ebben a szezonban. Vasárnap Sanghajban idei hetedik tornagyőzelmét aratta, már biztosította év végi első helyét a világranglistán, valamint két Grand Slam-tornát is bezsebelt és csupán hatszor kapott ki 2024-ben. Ennek megfelelően nagyon sima győzelmet aratott Danyiil Medvegyev ellenében, 6:0, 6:3-ra verte az oroszt, ráadásul az olasznak 18 (!) bréklabdája volt a meccsen. Persze már Sanghajban is vállproblémákkal küzdött a korábbi világelső, de azért erre a rijádi bemutatóra csak elutazott, mivel egy pályára lépésért 1.5 millió dollárt kapott. Ha átszámoljuk minden megnyert gémért 500 ezer dollár ütötte a markát. Ahhoz képest pedig, hogy 2011-ben a Faceook-profilján még annak örült, hogy nyert 450 dollárt egy ITF tornán, ma már eléggé más a matek.

A másik ágon Carlos Alcaraz is kétszettes sikert aratott Hogler Rune ellen, így ő majd a novemberben visszavonuló Rafael Nadallal csap össze. A másik ágon pedig Sinner megint Djokoviccsal mérkőzik meg, néhány nappal a sanghaji fináléjuk után, amikor 7:6, 6:3-ra az olasz nyert és idén már másodjára verte meg a szerbet. A rijádi menetrendben pedig szombaton játsszák majd a döntőt, illetve bronzmérkőzés is lesz, így nem kell még felkészülni arra, hogy Rafael Nadal csütörtökön lép utoljára pályára úgy, hogy a saját sikeréért, nem pedig hazájáért küzd, amire majd ugye novemberben, a Davis-kupa döntőn kerül sor.