Bajnokok Ligája

„Fájdalmas és tiszteletlen” – Lookman visszavágott Gasperini kritikájára

Kép forrása: Getty Images

Ademola Lookman szerint fájdalmas és mélységesen tiszteletlen, hogy az elhibázott büntetője miatt őt tették felelőssé az Atalanta BL-kieséséért.

Mint ismert, az Atalanta nem kis meglepetésre már a rájátszásban búcsúzott a Bajnokok Ligájától, miután összesítésben 5-2-es vereséget szenvedett a belga Club Brugge-től. A bergamói együttes sorsa a hazai visszavágón pecsételődött meg, amelyen 3-1-re kikapott kék-fekete riválisától.

A kisebb térdsérülésből felépülő Lookman a szünetben, háromgólos hátránynál lépett pályára és mindössze 35 másodperccel később szépített.

A tavalyi EL-döntő hőse az ígéretes kezdés ellenére később negatív főszereplővé vált. Kihagyott ugyanis egy tizenegyest, holott nem őt jelölte ki Gan Piero Gasperini vezetőedző.

„Lookman nem rúghatta volna a büntetőt, mivel ő az egyik legrosszabb ítéletvégrehajtó, akit valaha láttam” – fakadt ki a tapasztalt vezetőedző.

„Edzésen is borzasztó a statisztikája, alig tud betalálni. Retegui és De Ketelaere is ott voltak a pályán, ők vállalhatták volna, de Ademola a gólja után túlságosan belelkesült, és elvette a labdát. Ezt a gesztust egyáltalán nem tudom elfogadni” – tette hozzá a La Dea trénere.

Kiborult és nekiment játékosainak a kiesett BL-csapat edzője

A nigériai válogatott játékos úgy érezte, reagálnia kell az őt ért kritikákra, ezért szerdán közleményt tett közzé a közösségi médiában.

Állítása szerint a kijelölt büntetőrúgó őt kérte meg a tizenegyes elvégzésére a Club Brugge elleni mérkőzésen.

Lookman közleményét az alábbiakban változtatás nélkül közöljük:

„Szomorúvá tesz, hogy egy ilyen napon ezt a nyilatkozatot kell megírnom – leginkább azért, mert amit együtt elértünk csapatként és városként, az sokkal többet érdemelne.

Az, ahogyan engem kiemeltek ebből a helyzetből, nemcsak fájdalmas, hanem mélyen tiszteletlen is.

Főleg azért, mert mindig óriási munkát és elkötelezettséget fektettem abba, hogy sikerre vigyem ezt a klubot és Bergamo hihetetlen szurkolóit.

Őszintén szólva sok nehéz pillanatot átéltem már itt – a legtöbbről soha nem beszéltem, mert szerintem a csapat védelme mindig az első. Ezért is volt különösen fájdalmas, ami tegnap este történt.

Az elképesztő szurkolóinkkal együtt mi, a csapat is szenvedünk a tegnapi eredmény miatt. A mérkőzés közben a kijelölt büntetőrúgó engem kért meg, hogy vállaljam el a tizenegyest; és a csapat érdekében felelősséget vállaltam, hogy elvégezzem.

Az élet a kihívásokról szól, és arról, hogy a fájdalmat erővé alakítsuk – én pedig továbbra is ezt fogom tenni.”