Paris 2024

Megsértődve, egyedi módon tiltakoztak az olasz vízipólósok

Kép forrása: MTI/Kovács Tamás

Nehezen lendülnek túl a magyarok elleni vereségen.

Mint ismert, a magyar vízilabda-válogatott büntetőpárbajban búcsúztatta Olaszországot az olimpiai torna negyeddöntőjében. A találkozó Vogel Soma szenzációs bravúrjai mellett a játékvezető vitatható ítéletéről marad emlékezetes.

A második negyedben 3-2-es magyar előnynél Francesco Condemi lövés közben arcon találta Jansikot, akinek felszakadt a szemöldöke, így ápolni kellett. A játékvezetők az esetet videózás után brutalitásnak ítélték, ami azt jelentette, hogy a gólt elvették, Condemit végleg kiállították, a magyarok pedig négy percre emberelőnybe kerültek és ötöst lőhettek, amit Manhercz értékesített.

A taljánok a mérkőzést követően óvást nyújtottak be, amelyet azonban elutasított a World Aquatics, így a magyar válogatott készülhet a horvátok elleni elődöntőre.

Az olaszok szemlátomást nem tudnak egy hamar túllépni az elveszített negyeddöntőn. A spanyolok elleni 5-8. helyért vívott találkozón sajátos módját választották a tiltakozásnak.

A himnusz alatt hátat fordítottak a játékvezetők asztalának, de ez még nem minden! Miután az első negyed elején Condemi megnyerte a ráúszást, Sandro Campagna szövetségi kapitány azonnal időt kért. A következő négy percben az olaszok úgy döntöttek, nem folytatnak versenyszerű játékot, egyszerűen átpasszolták a labdát, és tartózkodtak minden gólszerzési kísérlettől.

A mérkőzést végül Spanyolország nyerte 11-9-re. Olaszország a görög-ausztrál meccs vesztesével játszhat a hetedik helyért.