Tenisz

Alcaraz simán továbbjutott Wimbledonban, de nehéz ellenfél következik

Kép forrása: Getty Images

Carlos Alcaraz kilenc mérkőzésesre növelte győzelmi sorozatát Wimbledonban, amikor egy korai hullámvölgyből felállva kényelmes, sima háromszettes győzelmet aratott az ausztrál Aleksandar Vukic ellen.

A harmadik helyen kiemelt játékos az első szettben 5-2-es vezetésről egy rövid időre elvesztette a fonalat, és 5-6-os hátrányba került. Mindezek után azonban továbbjutott, de a következő fordulóban már egy sokkal nehezebb ellenfél következik számára.

A nyomás alatt Alcaraz azonban gyorsan visszavágott, de így is rövidítésre kényszerült, onnantól viszont egyoldalú volt a küzdelem, és a spanyol végül 7-6(5), 6-2, 6-2-re nyert.

2020-ban a világranglista 69. helyén álló Vukic a Roland Garros selejtezőjében még legyőzte az akkor 17 éves Alcaraz-t. Közel négy év elteltével az ausztrálnak sokkal nehezebb dolga volt a wimbledoni gyepen, ahol ráadásul Alcaraz a címvédő.

A 21 éves játékos immár háromszoros Grand Slam-bajnok, és a Vukic elleni 1 óra 48 perces második fordulós győzelmének nagy részében úgy is játszott, mint egy többszörös bajnok.

Alcaraz nagyszerűen használta a röptéit, miközben a tenyereseit is erősen ütötte, hogy legyőzze Vukicot a zárt tető alatt zajló mérkőzésen az 1-es számú pályán.

Alcaraz, aki 40 nyerőt ütött, egymás után harmadszor jutott be a harmadik fordulóba Wimbledonban. A spanyol szezonbeli harmadik trófeájáért küzd, és a következő fordulóban Frances Tiafoe-val találkozik.

„Briliáns meccset játszottunk a US Openen” – mondta Alcaraz, amikor Tiafoe-ról kérdezték. „Tudom, hogy ő egy igazán tehetséges játékos, és itt füvön nehéz lesz ellene. Jó az adogatása, jók a röptéi. Nehéz meccs lesz számomra, de készen állok erre a kihívásra.”

Az amerikai, aki 2022-ben a US Open elődöntőjében öt szettben kapott ki Alcaraz-tól, 7-6(5), 6-1, 6-3-ra legyőzte a horvát Borna Coricot, és ezzel a szezonban mindössze harmadszor tudott egymás után két mérkőzést is megnyerni.