Tenisz

Zverev készen áll elrontani Alcaraz és Sinner show-ját

Kép forrása: Hannah Peters/Getty Images

A legutóbbi eredményei ellenére Alexander Zverev továbbra sem veszítette el a hitét abban, hogy egyszer Grand Slam-győztessé váljon.

Továbbra is bizonytalan, hogy Zverev jövője miként alakul, és hogy Toni Nadallal valóban keresztezi-e majd az útja. Ennek ellenére úgy tűnik, hogy a világranglista harmadik német elszántan dolgozik céljai eléréséért.


Szokásához híven őszintén nyilatkozott a Tennis365-nek, és bevallotta: nem érzi úgy, hogy olyan távol lenne Carlos Alcaraz vagy Jannik Sinner szintjétől – ez egy merész kijelentés, amit a következő tornákon nyújtott teljesítményével kell majd alátámasztania.

A hamarosan kezdődő amerikai körút nagyszerű lehetőség lesz számára.

„Nem vagyok olyan messze, mint ahogy sokan gondolják” – kezdte Zverev.

„Talán nem ez volt a legjobb évem, de nem hiszem, hogy annyira messze lennék, mint ahogy néhányan gondolják. Jelenleg Carlos a csodagyerek. Rengeteg energiát visz a pályára, és Jannikkal együtt ők azok, akiket meg kell verni. Én csak remélem, hogy egy kicsit el tudom majd rontani az ünneplésüket, és úgy gondolom, képes vagyok rá” – jelentette ki a német.

„Carlos egy nagyszerű srác. Jó vele lenni, mindig mosolyog. Ha el tudja kerülni a vitás helyzeteket, a szurkolók nagyon-nagyon szeretni fogják” – mondta Alexander, aki jelenleg harmadik helyen áll az ATP-világranglistán.