Forma-1 / Motorsport

Zapletal nyerte a prológot a Rábaköz Kupán

Nem várt izgalmakkal indult a CélTrans’97-Rábaköz Kupa: a címvédő magyar bajnok Fazekas Károly rögtön a prológon búcsúzni kényszerült a vadonatúj BMW X6-ossal. „Nem volt időnk beállítani a futóművet, így össze-vissza csúszkáltunk a pályán. Egy helyen keresztbecsúsztunk, elkaptunk egy árkot, és átbukfenceztünk. Megpróbáltunk továbbmenni, de a bal első futómű gyakorlatilag kitört, így nem tudjuk folytatni a versenyt.”

Az 5 kilométeres bemelegítésen a korábbi magyar bajnok cseh Miroslav Zapletal (H3 EVO) volt a leggyorsabb, Szalay Balázs (Opel Mokka) és a szervóproblémával küszködő lengyel Lukasz Komornicki előtt. A tavalyi magyar bajnoki ezüstérmes Lónyai Pál (BMW X5) lett a negyedik megelőzve csapattársát, Fekete Antalt (Nissan) és Fodor Imrét (Toyota). Az autós kategóriában itt debütáló korábbi kiváló lengyel motorosok, Marek Dabrowski és Jacek Czachor (Mitsubishi) a 11. helyen zárták a pénteki napot.

Szombaton és vasárnap négy-négy szelektív szakaszt teljesít a mezőny a magyar bajnokság és a Közép-Európai Zóna Trófea második, illetve a cseh bajnokság első futamán, a CélTrans’97-Rábaköz Kupán. A verseny össztávja 463 kilométer.