Futball hírek

Xabi Alonso közel a döntéshez, már új házat keres magának

Kép forrása: Jörg Schüler/Bayer 04 Leverkusen via Getty Images

A Real Madrid reménye, hogy Xabi Alonsót nevezzék ki következő edzőjüknek, csorbát szenvedett, mivel a Bayer Leverkusen mestere állítólag közelebb áll ahhoz, hogy még egy szezont maradjon a BayArenában.

Források szerint Alonso mérlegeli a lehetőségeit, és valószínűleg a hónap végéig meghozza döntését a jövőjével kapcsolatban.

A spanyol vezetőedző, aki kulcsszerepet játszott Leverkusen példa nélküli sikerében, kapcsolatba hozták a Real Madriddal. A legendás klub őt jelölte meg következő edzőjének.

Azonban mivel Carlo Ancelotti továbbra is a kispadon van, bizonytalanság övezi, hogy a spanyolra már idén vagy csak jövőre lesz-e szükségük.

Alonso valószínűleg maradni fog a Leverkusennél, mivel a spanyol edző állítólag már új házat keres magának a düsseldorfi térségben.

Ezt a fejleményt a német BILD magazin is megerősítette. A német lap ugyan azt is megjegyzi, hogy Alonso az elmúlt évben egy házat renovált Madridban.

Leverkusen szeretné, ha Alonso hamarosan döntést hozna, mivel el kell kezdeniük a tervezést a következő szezonra. Ha a spanyol úgy dönt, hogy marad, az nagy előrelépés lenne a német klub számára. Azonban ha távozik, akkor a Stuttgart edzője, Sebastian Hoeness, a Crystal Palace tréner vagy Oliver Glasner vannak a potenciális helyettesek között.