Tenisz

Wimbledon: Roddick és Kvitova is a legjobb 32-ben

A találkozó még szerdán kezdődött el, de sötétedés miatt 4:6, 5:5-ös állásnál félbeszakadt. A viadal honlapja szerint a csütörtöki folytatás a világranglistán jelenleg 69. magyar játékosnak sikerült jobban: előbb 7:6-ra hozva a második játszmát kiegyenlített, majd a döntő szettben is 3:1-es előnyre tett szert. Petrova azonban előbb visszabrékelt, majd a vezetést is átvette. Ezután 7:7-ig fej fej mellett haladtak – közben Petrova 6:5-ös vezetésénél Babos két meccslabdát is hárított -, majd 8:7-nél az orosz a negyedik meccslabdáját már értékesítette, s ezzel Babos kiesett.

A mérkőzés összesen kereken három órán át tartott. Babos búcsúja egyben azt is jelenti, hogy egyesben nincs már magyar versenyben Wimbledonban.

Arn Gréta már korábban búcsúzott: két sima szettben vereséget szenvedett kedden a kazah Galina Voszkobojevától az angol nyílt teniszbajnokság első fordulójában, Wimbledonban.

Czink Melinda pedig ma búcsúzott a tornától: két játszmában kikapott az amerikai Serena Williamstől csütörtökön az angol nyílt teniszbajnokság második fordulójában.