A labdarúgó Bajnokok Ligája második elődöntőjének visszavágóján a Chelsea hazai pályán fogadta a Real Madridot.

A találkozó elején a Real Madrid birtokolta többet a labdát, érződött, hogy Zinedine Zidane csapata van gólkényszerben.

Az első 10 percben továbbra is a királyi gárda birtokolta többet a labdát.

Az első lövésre a 11. percig kellett várni. Kroos lövését fogta ölre Mendy.

Egy perccel később a túloldalon Rüdiger lövését védte Courtois.

Az első negyedóra végére a Chelsea átvette a játék irányítását, Werner beadása után Nacho mentett az érkező ember elöl.

A 18. percben Chilwell beadása után Werner érkezett, aki a kapuba lőtt, de les miatt érvénytelenítette a gólt a játékvezető.

A félidő felénél járva úgy tűnt, hogy a Chelsea uralja a párharcot, de gólt még egyik csapatnak sem sikerült szereznie.

A 25. percben Kroos lőtt kapura, lövését Mendy ütötte ki szögletre. A pontrúgás után a védők menteni tudtak.

Két perccel később megszerezte a vezetést a Chelsea. Kanté indította Havertzet, aki átívelte Courtois-t, de ívelése a kapufára ment. A kipattanóra Timo Werner érkezett, aki közvetlen közelről a kapuba fejelt. (1-0).

A gól után tovább támadt a Chelsea, Wernert ugratta ki Havertz, aki az érkező Rüdiger elé adott be, de menteni tudtak a Real Madrid védői.

A 35 .percben szinte a semmiből egyenlíthetett volna a Real Madrid. Egy beadást Benzema fejelt kapura, Mendy óriási bravúrral tudott védeni.

Öt perccel az első félidő vége előtt Kanté ugratta ki Mountot, a labda Wernerhez került, de ívelését Courtois könnyedén fogta meg.

A szünetben Chelsea-Real Madrid 1-0 összesítésben 2-1.

Borítókép: Darren Walsh/Chelsea FC via Getty Images