Olasz foci

Vlahovic óriási hibája a Juventus győzelmébe került

Kép forrása: Jonathan Moscrop/Getty Images

A Juventus házigazdaként 1-1-es döntetlent játszott a Cagliarival az olasz labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának vasárnapi játéknapján.

Dusan Vlahovic a 15. percben büntetőből szerzett vezetést a hazaiaknak, majd a második félidőben ordító helyzetben hibázott.

Douglas Luiz lövését követően Simon Scuffetról kijött a labda pont Vlahovic elé, aki ismét nagyjából 11 méterről a kaput sem találta el.

Természetesen ahogyan az ilyenkor lenni szokott, a kihagyott lehetőség megbosszulta magát. A 88. percben Razvan Marin ugyancsak tizenegyesből egyenlített.

Rögtön a középkezdést követően a Juventus egyik támadásánál Francisco Conceição esett el gyanús körülmények között a Cagliari 16-osán belül. A játékvezető azonban büntető helyett műesésért sárga lapot adott, ami a portugálnak már a második volt, így mehetett zuhanyozni.

A Zebrák tíz emberrel sem tettek le a győzelemről, ám csak kapufáig jutottak.

A Juventus szinte végig mezőnyfölényben futballozott, a labdabirtoklás aránya 76-24 százalék volt a torinóiak javára, mégsem sikerült nyerniük, a veretlenségüket azonban megőrizték.

Az olasz rekordbajnok hét mérkőzés után egyelőre a harmadik, ám a Milan megelőzheti, ha hozza vasárnapi meccsét Firenzében.