Vízilabda

Vízilabda: Vargáék drámai mérkőzésen kaptak ki

A Primorje Rijeka némi meglepetésre kikapott a horvát bajnoki elődöntő első mérkőzésén. A Rijeka a Mladost Zágráb otthonába látogatott el. Az első harmadban 2-2-re végzett a két csapat, majd a második felvonásban a Rijeka egygólos előnyre tett szert. A harmadik 8 percben a hazai együttes ledolgozta a hátrányát. A negyedik játékrészben ismét döntetlen eredmény született, így következhetett a hosszabbítás.

Mivel a ráadásban sem dőlt el a mérkőzés, így az ötméteresekre maradt a döntés. Az első négy pár nem hibázott (Varga Dénes is bedobta a saját büntetőjét), azonban az utolsó körben Varga Dániel lövését kivédte Josip Pavic, míg Kristijan Milakovics értékesítette a saját büntetőjét, így a Zágráb 14-13-ra megnyerte a találkozót. Érdekesség, hogy Varga Dénes és Dániel is egy-egy gólt dobott a mérkőzésen.

A másik elődöntőben a Jug CO Dubrovnik magabiztos győzelmet aratott a Mornar BS otthonában. A Jug-ban Nikola Janovics, Maro Jokovics, Andro Buslje és Antun Goreta is két-két gólt dobott. A visszavágókat a hétvégén rendezik meg.

Horvát bajnokság, elődöntő, első mérkőzések:
Mornar BS – Jug CO Dubrovnik 6-12 (2-1, 0-5, 1-2, 3-3)
HAVK  Mladost Zágráb – Primorje EB Rijeka 14-13 (2-2, 1-2, 2-1, 3-3, 0-1, 1-0) – ötméteresekkel: 5-4