Vízilabda

Vízilabda: Varga parádé a csúcsrangadón!

""

A Jadranska Liga, vagy ismertebb nevén az Adria Liga hatodik fordulójában a Primorje EB Rijekára hatalmas rangadó várt. A horvát együttes a Jug CO Dubrovnikot látta vendégül. Érdekesség, hogy az előző idényben a dubrovniki alakulat a kupadöntőben és a bajnoki fináléban is legyőzte a rijekai együttest.

A mérkőzést fantasztikusan kezdte a Primorje, amely az első negyedet 4-1-re nyerte meg. A második nyolc percben a vendég alakulat egy góllal közelebb került a hazai csapathoz, amelyben Varga Dénes és Dániel is játéklehetőséghez jutott. A második felvonásban 3-3-ra végeztek a csapatok, így az utolsó negyed előtt két találattal vezetett a hazai alakulat. Az utolsó játékrészben a Rijeka megőrizte az előnyét, így 11-9-re nyerte meg a csúcsrangadót.

A Rijeka továbbra is veretlen a ligában és vezeti a tabellát, míg a Jug-nak ez volt az első veresége az idei kiírásban. A hazai csapatban remek teljesítményt nyújtott Varga Dénes és Paulo Obradovics. Mindkét játékos 3-3 gólt dobott. A Dubrovnikban Tony Azevedo volt a legeredményesebb. Az amerikai válogatott játékos is háromszor vette be az ellenfél kapuját.