Vízilabda

Vízilabda: szenvedtek a szerbek, otthon égtek a horvátok

""

A magyar válogatott Benedek Tibor bemutatkozó mérkőzésén legyőzte Romániát a Világliga C csoportjában. A kvartett másik összecsapásán a regnáló világbajnok, Olaszország otthon játszott Oroszország ellen. Az első félidőben, még szenvedtek az olaszok, majd a második játékrészben beindult a henger. Alessandro Campagna játékosai az utolsó két negyedet 8-2-re nyerték meg, így a végén simán 13-6-ra ütötték ki az oroszokat. Matteo Aicardi és a Debrecen játékosa, Alex Giorgetti is három-három gólt dobott a találkozón.

Az A csoport rangadóján, a londoni olimpián aranyérmet szerző Horvátország a megfiatalított Montenegróval játszott Zágrábban. Az első két negyedet 2 góllal nyerte meg a vendég együttes, majd a harmadik 8 percben a horvátok egalizálták az eredményt. A negyedik játékrészben a hazaiak védekezése teljesen összeomlott, amit kihasználtak a montenegróiak. A találkozót végül 13-10-re nyerték meg Antonio Petrovicsék (3 gól). A csoport másik mérkőzésén Görögország 22-2-re ütötte ki Törökországot.

Pár nappal Dejan Udovicsics lemondása után a szerb válogatott Hamburgba utazott, ahol összecsapott Németországgal. Filip Filipovicsék remekül kezdték a mérkőzést, ugyanis az első negyedet 4-1-re nyerték meg, majd a következő két felvonásban (4-4, 3-3) a betonkemény védelem szétesett. A negyedik játékrészben a németek egy találatot ledolgoztak a hátrányukból, így Szerbia csak két góllal, 12-10-re nyerte meg a találkozót. Spanyolország szabadnapos volt.