Friss hírek

Vízilabda: Montenegró kijutott az olimpiára

Az A-csoport rangadóját rendezték meg az edmontoni olimpiai kvalifikációs vízilabdatorna ötödik játéknapján. Montenegró és Románia játszott egymás ellen. Kovács István csapata remekül tartotta magát az első negyedben, amelyet csak egy góllal nyert meg az Európa-bajnoki ezüstérmes. A második felvonásban eldőlt a találkozó. Ranko Perovic játékosai ötször voltak eredményesek, míg a románok csak két gólt dobtak. A vége 14-8 lett Montenegró javára. A győztes válogatottban Aleksandar Ivovic és Boris Zlokovic is 3-3 gólt dobott. A csoport első két helyén Montenegró és Románia jutott tovább. A negyeddöntőben Perovicék Törökországgal, míg Kovácsék Brazíliával játszanak, vagyis biztosra vehető az olimpiai szereplésük (amelyik válogatott bejut az elődöntőbe, az kijut a londoni ötkarikás játékokra).

A csoport legnagyobb negatív meglepetése Németország szereplése volt. Hagen Stamm-ék az utolsó fordulóban kikaptak Macedóniától (6-4), így már a csoportkörből sem jutottak tovább. A németek az előző két olimpián részt vettek, a mostanit, azonban kihagyják. Az A-csoport utolsó mérkőzésén Görögország két vállra fektette Hollandiát.

A B-csoportot Spanyolország nyerte meg, miután legyőzte a mérkőzésük előtt szintén százszázalékos mérleggel álló Kanadát. Az összecsapás legeredményesebb játékosa a Pro Recco légiósa, Guillermo Molina volt (3 gól). A csoport másik mérkőzésén Brazília 11-11-re végzett Törökország ellen.