Vízilabda

Vízilabda: Madarasék tönkreverték az ellenfelüket

""

Az olasz vízilabda bajnokság (Serie A1) 11. fordulóját rendezték meg szombaton. A fordulóban a CN Posillipo hatalmas meglepetést okozott, ugyanis legyőzte a sokkal esélyesebbnek tartott, Blu Shlef Carisa Savonát. A nápolyi alakulat számára nem kezdődött túlságosan jól az összecsapás, ugyanis az első negyedben egygólos hátrányba került. A második játékrészben 3-3-ra végeztek a csapatok.

A harmadik felvonásban a hazaiak előbb ledolgozták a hátrányukat, majd egy találattal átvették a vezetést. Mivel az utolsó 8 percben a Savona nem tudta ledolgozni a hátrányát, így a Posillipo 10-9-re nyerte meg az összecsapást. A győztes csapatban Giuliano Mattiello négy, míg Zeno Bertoli három gólt dobott. Tóth Márton egyszer volt eredményes a találkozón, míg Kovács Róbert gól nélkül maradt.

A Ferla Pro Recco Madaras Norberttel a keretében verte meg az Igm Ortigiát. A 26-szoros olasz bajnok az egész mérkőzésen parádés teljesítményt nyújtott, de az utolsó negyed kiemelendő, ugyanis a Recco 8 perc alatt hétszer vette be az Ortigia kapuját. A címvédő végül 20-5-re győzedelmeskedett hazai pályán.

Madaras egyszer volt eredményes, míg a másik oldalon Suti Gábor nem jegyzett gólt. Märcz Tamás csapata a Carpisa Yamamay Acquachiara idegenben verte meg 9-8-ra az SS Lazio Nuotót. A tabellát továbbra is az AN Brescia vezeti a Pro Recco előtt. A Brescia szombaton az Ellevi Nervit fektette két vállra (19-7).