Vízilabda

Vízilabda – Légiósai vezérletével nyert az Eger

Nem tűnt olyan simának az Eger és a Pécs összecsapása a Magyar Kupa negyeddöntőjében a találkozó elején, mit amilyen a végére lett. A hazaiak Feltham emberelőnyös góljával és büntetőjével elhúztak 2-0-ra, de a pécsiek még a negyed vége előtt egalizáltak (2-2). A második játékrész mindössze egyetlen gólt hozott. Aeron Feltham egy megúszás után vette be a PVSK kapuját (3-2).

A harmadik negyed végére Binder duplájával és Graham akciógóljával négyre hízlalta előnyét Gerendás György csapata (6-2). Az urtolsó játékrészben két emberfór kihasználása után már hattal is vezettek az egriek (8-2), ám a PVSK Tóth Bence révén szépített (8-3). A meccs hátralévő idejében még egy-egy gól született mindkét oldalon (9-4), de ez a lényegi kérdéseket már nem befolyásolta.

ZF-Eger – Pécsi Vízmű PVSK-Füszért 9-4 (2-2, 1-0, 3-0, 3-2)

Eger: Nébald – Graham 2, Kovács G., Hegedűs G.1, Varga Zs., Feltham 3, Bundusch 1 cserék: Sántavy, Petrovai, Kotsidis, Binder 2, Fábián, Takács

PVSK: Bisztitsányi – Bóbis, Hegedűs I., Krizsán, Naganuma, Lukács, De Blasio cserék: Tóth B. 1, dr. Hangody 2, Soós, Műller, Scholefield 1

Gól előnyből: 9/4 illetve 12/2

Gól büntetőből: 2/1 illetve 1/0

Kiállítás cserével: Hegedűs I.

Kipontozódott: Bundusch illetve De Blasio