Vízilabda

Vízilabda: Kína megszorította az olimpia egyik favoritját

Az elmúlt hetekben az amerikai vízilabda válogatott kétszer is legyőzte Magyarországot, így értelemszerűen a játékosok magabiztosan várták a tizenegyedik Világligát. A kazahsztáni Almaty városában megrendezésre kerülő tornán Amerika az első fordulóban 11-8-ra győzte le a házigazda válogatottját. A második játéknapon Amerika Ryan Bailey (3 gól) vezetésével 6-4-re verte meg Kínát.

Az A csoport másik mérkőzésén a világbajnok olaszok Kazahsztánnal játszottak. Alessandro Campagna csapata (Märcz Tamás is játszott) hatalmas meglepetésre a rendes játékidőben nem tudta legyőzni Sergey Drozdov játékosait. Érdekesség, hogy az olaszok az első két negyedet négy góllal megnyerték, majd az utolsó két felvonást elbukták. Az összecsapást végül büntetőkkel (3-0) nyerték meg a olaszok. A győztes csapat legeredményesebb játékosa Alex Giorgetti volt, aki két gólt dobott.

A B kvartett rangadóján Spanyolország megszorította Horvátországot. Ratko Rudicék az első két negyedet három góllal megnyerték. A harmadik és a negyedik játékrészt is 2-1-re nyerte meg Spanyolország, ennek ellenére a horvátok 7-6-ra győzedelmeskedtek. A spanyol válogatottban szerepet kapott Szirányi Balázs is.

Ausztrália két vállra fektette Brazíliát. Az első negyed után még döntetlen volt az állás, majd az ausztrálok az utolsó három játékrészt megnyerték, így 13-6-ra diadalmaskodtak a brazilok ellen. A győztes csapatban Anthony Martin ás Aidan Roach is három-három gólig jutott.