Vízilabda

Vízilabda: kikapott női válogatottunk a vk-nyitányon

A magyar szövetség honlapja szerint Merész András együttese – amely múlt csütörtökön barátságos találkozón hét góllal győzte le az ausztrálokat – sokáig hátrányban volt, ám a harmadik negyed hajrájában átvette a vezetést, így 7-6-os előnyről kezdte az utolsó szakaszt. Ezután azonban a magyarok nem tudtak gólt dobni, viszont négyet kaptak, így összességében sima, háromgólos vereséget szenvedtek.

Merész András együttese a vasárnapig tartó tornán az ausztrálok mellett az amerikaiakkal és a dél-afrikaiakkal szerepel azonos csoportban, amelyből mind a négy csapat továbbjut a negyeddöntőbe. Szerdán közép-európai idő szerint 11.30-tól Dél-Afrika lesz a magyarok ellenfele.

Merész András, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: "Kicsit álmoskás, kicsit fáradt meccs volt. A küzdelemmel semmi baj nem volt, mentek a lányok becsülettel, ráadásul meg tudtuk fordítani két negyed után a harmadik végére az állást. Aztán a negyedik negyedben lényegében agyonvertek minket. Nem számszerűleg, bár 0-4 lett oda, hanem a vízben, és mindezt megtorlatlanul. Egy-két valahogyan eleresztett lövésen kívül szinte semmit sem tudtunk csinálni. Ilyesfajta játékvezetői felfogást eddig csak tévében láttam, van két meccsünk, hogy hozzászokjunk majd. Az ausztrálok megkapták azt a 3-4 fórt, ami kellett a győzelmükhöz, nálunk elmaradt két büntető, például. Nem szabad elhallgatnom, hogy kaptam egy sárga, majd egy piros lapot is, reklamálásért. Igyekszünk összeszedni magunkat a holnapi és a csütörtöki meccsre, és úgy szerepelni, hogy a keresztbejátszás alkalmával jó eredményt érjünk el."