Vízilabda

Vízilabda: Kásásék és Vargáék is a döntőben!

Korábban beszámoltunk róla, hogy a hétvégén rendezik meg az Adria Liga 2011-2012-es szezonjának a Final Fourját. Szombat este lejátszották az elődöntőket, ahol mindegyik favorit biztosan győzedelmeskedett. A végső sikerre a legnagyobb eséllyel pályázó Ferla Pro Recco a HAVK Mladost Zagrebbel játszott. Az olasz csapat keretében két magyar volt. Kásás Tamás és Madaras Norbert is játszott, igaz egyikőjük sem szerzett gólt.

Az első negyedet átaludta a Pro Recco, amely 2-1-re nyerte meg ezt a 8 percet. A második felvonásban már megmutatta valódi erejét a 25-szörös olasz bajnok, amely 5-1-re húzta be ezt a játékrészt. A mérkőzés végéig csak nőt a két csapat közti különbség. A találkozót 12-5-re nyerték meg Kásásék. A sorozatban először részvevő Reccóban Filip Filipovic, Sandro Sukno és Dusko Pijetlovic is 2-2 gólt dobott. Érdekesség, hogy a Zágráb kilenc emberelőnyéből csak egyet tudott gólra váltani.

A Primorje EB Rijeka a Jug CO Dubrovnik legyőzésével jutott be a fináléba. Az első negyedben után, még 2-2-re állt a két csapat, majd következett két rijekai felvonás. A házigazda az utolsó játékrészre háromgólos előnnyel fordulhatott, mivel a negyedik negyedben 3-3-ra végzett a két csapat, így a Primorje próbálhatja meg megállítani a Pro Reccót. A győztes csapatban Varga Dénes, Fran Paskvalin, Samir Barac és Xavi Garcia 2-2 gólt dobott. Dumi testvére Dániel egyszer volt eredményes.

Adrial Liga elődöntő:
Ferla Pro Recco (olasz) – HAVK Mladost Zagreb (horvát) 12-5 (2-1, 5-1, 2-1, 3-2)
Pro Recco gólszerzői: Filip Filipovic 2, Sandro Sukno 2, Dusko Pijetlovic 2, Maurizio Felugo, Felipe Perrone, Boris Zlokovic, Aleksandar Ivovic, Guillermo Molina, Andrija Prlainovic.
Mladost gólszerzői: Blai Mallarach 2, Boris Letica, Ante Vukicevic, Luka Bukic.

Jug CO Dubrovnik (horvát) – Primorje EB Rijeka (horvát) 9-12 (2-2, 1-2, 3-5, 3-3)
Jug gólszerzői: Maro Jokovic 3, Paolo Obradovic 2, Nikola Sutic, Nikola Janovic, Pavo Markovic, Andro Buslje.
Primorje gólszerzői: Fran Paskvalin 2, Varga Dénes 2, Samir Barac 2, Xavi Garcia 2, Damir Glavan, Nikola Frankovic, Petar Muslim, Varga Dániel.