Vízilabda

Vízilabda: Játék nélkül kijuthatunk a szuperdöntőre

""

A magyar válogatott eddig parádésan szerepel a Világliga selejtezőjében: az első fordulóban Miskolcon biztosan verte a görög válogatottat, majd idegenben aratott győzelmet, hosszabbítást követően a horvátok ellen. Patraszban jöhetett a görögök elleni visszavágó, ahol az utolsó negyedben – ismét megvillantva a magyar vízilabda csodálatos sajátosságait – megfordította az eredményt, így győzött egy góllal, 12-11-re.

A dolgok szerencsés vagy szerencsétlen alakulása okán ez a 8 pont sem elég még az üdvösséghez, még akkor sem, ha a görögöknek és a horvátoknak is 2-2 pontjuk van eleddig (a görögök büntetőkkel tudtak nyerni Horvátországban 12-11-re). A horvátoknak ugyanis még a keddin kívül hátravan a mieink elleni (Pécsen rendezendő) meccse, és ha mindkét alkalommal a rendes játékidőben győzni tudnának, övék lenne a csoportelsőség. Amennyiben kedden Görögországban hosszabbítás lesz, a magyar válogatott megnyeri a csoportját.

Ami a többi csoportot illeti: a szerbek a románok ellen biztosíthatják be csoportelsőségüket, a C négyesben viszont parádés meccsre van kilátás Bariban, ahol a 12 pontos Montenegró vendégszerepelnek a 9 pontos olaszok ellen. Kotorban Brguljanék voltak jobbak (11-8).