Vízilabda

Vízilabda – Egri siker a Magyar Kupában

Remekül kezdték a Theodora Magyar Kupa negyeddöntőjét az egriek a Pécs ellen. Bundusch és Varga Zsolt vezérletével az első negyedben már 4-0-ra is elhúzott a ZF-Eger a házigazdáktól. Sőt, a második játékrész derekán Kotsidis megúszása után már öt góllal, 7-2-re is vezettek Gerendás György tanítványai. A PVSK azonban nem adta föl, emberelőnyeik jó kihasználásával 5-7-re felzárkóztak a nagyszünetre.

A harmadik negyedet rögtön góllal kezdte az Eger, Kostidis passzából Feltham használt ki egy fórt (5-8). A folytatásban a kanadai légiós további két találatával valamint Bundusch és Binder góljaival a vendégek a negyed végére hatra növelték a különbséget (6-12). Az utolsó nyolc percben sokáig nem esett újabb találat. A gólcsendet végül a negyedik perc közepén Soós Gábor törte meg egy előny értékesítésével (7-12). Ezt követően dr. Hangody büntetőjével és Naganuma megúszásával közelebb lopództak a hazaiak a kéksapkásokhoz (9-12). A végeredményt a négy találatig jutó Bundusch Erik állította be (9-13).

Főként a harmadik negyedben nyújtott gólerős játékának köszönhetően magabiztosan nyert a ZF-Eger, s megnyugtató előnyt harcolt ki a vasárnapi visszavágóra.

Pécsi Vízmű PVSK-Füszért – ZF-Eger 9-13 (2-5, 3-2, 1-5,3-1)

PVSK: Bisztritsányi –Bóbis, Hegedűs I., Nagunuma 3, Vári 1, Lukács, De Blasio cserék: Tóth, Soós 1, dr. Hangody 3, Krizsán, Scholefield 1,Műller

Eger: Nébald – Graham 2, Kovács, Hegedűs G., Varga Zs. 2, Feltham 3, Bundusch 4 cserék: Sántvay, Fábián, Kotsidis 1, Binder 1, Takács, Ficsor (kapus)

Gól előnyből: 5/3 illetve 7/3

Gól büntetőből: 2/2 illetve 1/0