Vízilabda

Vízilabda – Eger-Pécs 13-0 eddig

Pénteken este 18.30 órakor a férfi vízilabda Theodora Magyar Kupa negyeddöntőjében csap össze a Pécsi Vízerőmű PVSK-Füszért és a ZF-Eger csapata. A két gárda eddig tíz bajnokin és három Magyar Kupa-találkozón mérkőzött meg egymással. A statisztika elsöprő egri fölényt mutat, hiszen Gerendás György tanítványait idáig csak megszorítani tudták a pécsi pólósok.

A két alakulat először 2005-ben a kupában mérte össze tudását, s az Eger az első és az utolsó negyedben nyújtott játékának köszönhetően 9-3-ra fölényesen verte a PVSK-t. Legutoljára pedig idén januárban meccselt egymással a két csapat a bajnokságban, akkor 13-8-as egri siker született.

A legnagyobb különbségű Eger-diadal még 2005-ből való. A Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, az egri uszodában 24-10-re ütötték ki a pécsieket. A legszorosabb mérkőzéseken a Pécs kétgólos vereséget szenvedett. Ilyenre két alkalommal volt példa, 2008 márciusában a bajnokságban (10-8) és ugyanazon év szeptemberében a kupában (10-8).

A fenti eredmények azt jelzik a hétvégi kupacsata esélyese egyértelműen az Eger. Ám abban biztosak lehetünk, hogy Petik Attila tanítványai nem fogják olcsón adni a bőrüket.