Vízilabda

Vízilabda-Eb: Szerbia „véletlenül” kikapott, így a horvátok kiestek!

A magyar vízilabda válogatott az eindhoveni Európa-bajnokság ötödik játéknapján könnyedén verte meg Törökországot, ezzel százszázalékosan nyerte meg az A csoportot. A kvartett csúcsrangadóján a regnáló világbajnok, Olaszország Görögországgal csatázott. A mérkőzés tétje a csoport második helye volt. A hellének az első negyedet megnyerték, majd a második felvonásban egy hatalmas verésbe szaladtak bele. Alessandro Campagna tanítványai öt gólt dobtak és csak egyet kaptak. Érdekesség, hogy az olaszoktól nyolcan találtak Filippos Karampetsos kapujába. A legeredményesebb Pietro Figlioli és Alex Giorgetti volt. Mindketten két gólt dobtak. A helléneknél Andreas Miralis és Georgios Ntoskas is három-három gólt dobott.

A házigazda hollandok hatalmas meglepetésre legyőzték Macedóniát. Érdekesség, hogy Stevan Nonkovics játékosai az első negyedet 4-2-re megnyerték, ezután egyik felvonásban sem tudták megközelíteni a hollandokat. A találkozó legeredményesebb játékosa az Egri VK-ban játszó Willem Wouter Gerritse volt, aki háromszor talált a macedónak kapujába.

A szerbek kiejtették a címvédő horvátokat. A forduló előtt Horvátországnak minden esélye megvolt a továbbjutásra, igaz ehhez Montenegrónak ki kellett volna kapnia Szerbiától. Dejan Udovicsicsék simán 11-7-re kikaptak. A montenegróiak legeredményesebb játékosa Mladan Janovics és Aleksandar Ivovics voltak. Mindketten három gólt dobtak.

A horvátok sorsát a németek pecsételték meg. Hagen Stamm szövetségi-kapitány tanítványai, ha nehezen is, de 10-9-re legyőzték Romániát, ezzel a csoport harmadik helyén végeztek, nem mellesleg a negyedik helyre szorították a címvédőt. Érdekesség, hogy a németeknek és a horvátoknak is 9-9 pontja volt, de az egymás elleni eredményüknek (10-9) köszönhetően Stammék jutottak a negyeddöntőbe, ahol Olaszország ellen játszanak.

A horvátok utolsó mérkőzésüket 11-10-re megnyerték Spanyolország ellen, pedig majdnem elszórakozták tetemes előnyüket. Az utolsó negyed előtt 9-5-re vezettek Ratko Rudics tanítványai. Érdekesség, hogy a horvátok közül öten is két gólt dobtak.

30. Vízilabda Európa-bajnokság
Hollandia, Eindhoven
Ötödik nap:
A. csoport:
Törökország – Magyarország 2-22 (0-6, 1-6, 0-4, 1-6)
Macedónia – Hollandia 8-10 (4-2, 0-2, 2-3, 2-3)
Olaszország – Görögország 10-7 (2-3, 5-1, 1-2, 2-1)
Az állás: 1. Magyarország (76-32) 15 pont; 2. Olaszország (71-37) 12; 3. Görögország (58-39) 9; 4. Hollandia (46-62) 6; 5. Macedónia (44-53) 3; 6. Törökország (22-94) 0

B. csoport:
Horvátország – Spanyolország 11-10 (1-3, 5-1, 3-1, 2-5)
Szerbia – Montenegró 7-11 (2-3, 1-3, 4-3, 0-2)
Románia – Németország 9-10 (2-4, 3-2, 2-2, 2-2)
Az állás: 1. Szerbia (57-45) 12 pont; 2. Montenegró (53-42) 10; 3. Németország (55-54) 9; 4. Horvátország (52-50) 9; 5. Spanyolország (47-55) 4; 5. Románia (39-57) 0