Vízilabda

Vízilabda-EB: Szenvedtek a szerbek, gáláztak az olaszok

Az eindhoveni Európa-bajnokság második napja után a magyar vízilabda válogatott elfoglalta első helyét az A csoportban. Kemény Dénesék mellet, már csak egy válogatott százszázalékos ebben a kvartettben. Görögország a négy gólos Andreas Miralis vezetésével 10-6-ra győzte le Macedóniát. Érdekesség, hogy Miralis két meccs alatt nyolc gólt dobott. A hellénektől kiemelhetjük még Georgios Ntoskast, aki háromszor vette be Dalibor Percinic kapuját.

Az olasz válogatott a magyaroktól elszenvedett kiütéses vereség után nagyon simán, 17 góllal verte meg Törökországot. Alessandro Campagna tanítványai az első és a negyedik negyedben is 7-7 gólt dobtak. Az olaszok legjobbja a sanghaji világbajnokság döntőjének a hőse, Matteo Aicardi volt. A Carisa Savona vízilabdázója négy gólt dobott. Kásásék ellen szenvedő Giacomo Pastorino ezúttal 62.5%-osan védett.

A B csoport rangadója előtt érdemes foglalkozni a Szerb válogatottal. Dejan Udovicsics csapata a spanyolok után a németeket is legyőzték, de csak 1 góllal. A mérkőzésen négy gólt dobó Marc Politze vezetésével a németek 3-2-re megnyerték az első negyedet. A második felvonást 5-2-re behúzták a szerbek, majd a harmadik játékrészben 4-4-re végzett a két válogatott. A remekül küzdő németek az utolsó negyedet is megnyerték, de a vége 13-12 lett Udovicsicséknak. Számunkra nagyon jó hír, hogy a világ legjobb kapusának tartott Slobodan Soro is képes pocsék teljesítményre. A szerb hálóőr az első napi 73.7%-hoz képest most csak 38.9%-osan védett.

A kvartett rangadóján Montenegró és Horvátország feszült egymásnak. A fordulatos mérkőzésen a regnáló Európa-bajnok nyert, így Horvátország továbbra is százszázalékos. A győztes csapat legjobbja  Niksa Dobud volt. A Jug CO sztárja háromszor vette be Milos Scepanovic kapuját. A csoport első helyét eldöntő horvát – szerb meccset január 19-én rendezik meg.

Kovács István tanítványait Spanyolország is legyőzte. A románok az első két negyedben (4-4; 3-3) jól tartották magukat, de a spanyolok Blai Mallarach (4 gól) vezetésével az utolsó két negyedet és így a mérkőzést is megnyerték.

30. Vízilabda Európa-bajnokság
Hollandia, Eindhoven
Második nap:
A. csoport:
Macedónia – Görögország 6-10 (0-2, 1-3, 1-1, 4-4)
Hollandia – Magyarország 6-19 (2-2, 1-4, 2-5, 1-8)
Törökország – Olaszország 7-24 (2-7, 1-4, 3-6, 1-7)
Az állás: 1. Magyarország (31-14) 6 pont; 2. Görögország (24-18) 6; 3. Olaszország (32-19) 3; 4. Macedónia (22-14) 3; 5. Hollandia (18-33) 0; 6. Törökország (11-40) 0

B csoport:
Szerbia – Németország 13-12 (2-3, 5-2, 4-4, 2-3)
Spanyolország – Románia 12-10 (4-4, 3-3, 3-2, 2-1)
Montenegró – Horvátország 8-10 (2-3, 3-2, 3-3, 0-2)
Az állás: 1. Horvátország (20-15) 6 pont; 2. Szerbia (21-17) 6; 3. Montenegró (21-17) 3; 4. Spanyolország (17-18) 3; 5. Románia (17-22) 0; 6. Németország (19-26) 0