Vízilabda

Vízilabda-EB: Kikaptak a horvátok, gáláztak a szerbek

A magyar vízilabda válogatott az eindhoveni Európa-bajnokság negyedik napján Görögország legyőzésével bebiztosította csoportelsősségét. Kemény Dénes tanítványai 9-7-re győzték le a helléneket. A görögök szempontjából rossz hír, hogy az olaszok meglepően simán, 10 góllal verték meg Macedóniát. A találkozó első két negyedében jól tartották magukat Stevan Nonkovics játékosai, de az utolsó két játékrészt 10-2-re veszítették el. Az olaszok legeredményesebb játékosa Alex Giorgetti volt, aki négy gólt dobott. Érdekesség, hogy Giacomo Pastorino és Goran Volarevic is 60%-ék fölötti hatékonysággal védetett.

A csoport utolsó mérkőzésén a házigazda, Hollandia két vállra fektette Törökországot. A hazaiak legeredményesebb játékosa Wouter Williem Gerritse volt, négyszer vette be Attila Sezer kapuját. A vesztes csapatból a három gólos Yigithan Hantalt lehet kiemelni. A magyar válogatott az utolsó fordulóban Törökországgal játszik.

A B csoportban is eldőlt az első helye sorsa, ugyanis Szerbia legyőzte Romániát, míg Horvátország hatalmas meglepetésre kikapott Németországtól. Hagen Stamm szövetségi-kapitány tanítványai a bravúros győzelemmel a csoport harmadik helyére ugrottak fel, míg a címvédő horvátok csak a negyedikek. Az utolsó fordulóban a németek Romániával, míg a Ratko Rudics csapata Spanyolországgal találkozik. Elképzelhető, hogy a horvátok a csoportból sem jutnak tovább.

Visszatérve a szerb – román mérkőzésre. Dejan Udovicsics játékosai 14-5-re győzték le Kovács István tanítványait. Érdekesség, hogy Slobodan Soro az első két negyedben nem kapott gólt, majd az utolsó másfél játékészre lecserélte őt Udovicsics. Soro a leváltásáig 87.5%-osan védett. A mérkőzés legeredményesebb játékosa, Dusko Pijetlovics volt, aki négyszer köszönt be.

A játéknapon minden úgy alakult, ahogy azt a szerbek akarták. A horvátok kikaptak, míg a montenegróiak csak egy döntetlenre voltak képesek Spanyolország ellen. A két csapata döntetlenje, azt jelenti, hogy még mindkét alakulat bejuthat az elődöntőbe.

30. Vízilabda Európa-bajnokság
Hollandia, Eindhoven
Első nap:
A. csoport:
Macedónia – Olaszország 5-15 (2-3, 1-2, 1-5, 1-5)
Törökország – Hollandia 7-12 (2-3, 3-6, 2-2, 0-1)
Görögország – Magyarország 7-9 (1-2, 2-4, 3-2, 1-1)
Az állás: 1. Magyarország (54-30) 12 pont; 2. Olaszország (61-30) 9; 3. Görögország (51-29) 9; 4. Macedónia (36-43) 3; 5. Hollandia (36-54) 3; 6. Törökország (20-72) 0

B. csoport:
Szerbia – Románia 14-5 (3-0, 4-0, 3-1, 4-4)
Spanyolország – Montenegró 10-10 (1-2, 4-3, 3-3, 2-2)
Németország – Horvátország 10-9 (3-1, 4-2, 1-2, 2-4)
Az állás: 1. Szerbia (50-34) 12 pont; 2. Montenegró (42-35) 7; 3. Németország (45-45) 6; 4. Horvátország (41-40) 6; 5. Spanyolország (37-44) 0; 5. Románia (30-47) 0