Vízilabda

Vízilabda Eb: Csak a döntőben lehet magyar-szerb!

Az eindhoveni Európa-bajnokság harmadik napja után a magyar vízilabda válogatott visszacsúszott az A-csoport második helyére, ugyanis Görögország jobb gólkülönbségének köszönhetően átvette a vezetést.  A hellének a harmadik fordulóban Törökországot ütötték ki. A csütörtöki összecsapáson a görögök hússzor vették be Atilla Sezer kapuját. A görögök legeredményesebb játékosa ezúttal is Andreas Miralis volt, aki eddig három mérkőzés alatt 12 gólt dobott. A negyedik fordulóban magyar–görög összecsapást rendeznek.

A csoport másik mérkőzésén Olaszország legyőzte a házigazda Hollandiát. A találkozó legeredményesebb játékosa Alex Giorgetti volt, aki ötször vette be Jordy Stil kapuját. Az olaszok kapusa, Giacomo Pastorino 66%-osan védett. Amennyiben Alessandro Campagna tanítványai január 21-én legyőzik Macedóniát, akkor bejutnak az elődöntőbe, amely az előző Európa-bajnokság ezüstérmesétől elvárt dolog.

A B-csoportban minden bizonnyal eldőlt az első hely sorsa. A kvartett rangadóján Szerbia a második és a negyedik negyedben nyújtott teljesítményének köszönhetően legyőzte a címvédő Horvátországot, így átvette a vezetést. A szerbek legeredményesebb játékosa Vanja Udovicsics volt. A Mladost Zagreb kiválósága háromszor vette be a horvátok kapuját. Dejan Udovicsics csapatának már csak Montenegrót kell legyőznie ahhoz, hogy megnyerje csoportját. Amennyiben ez megtörténik, akkor Kemény Dénesék csak a döntőben találkozhatnak a szerbekkel.

Románia ugyan megszorongatta Montenegró válogatottját, de nem tudott meglepetését okozni. Petar Porobics játékosai 11-8-ra nyertek. A találkozó legjobbja Mladan Janovics volt. Az olasz Savonában vízilabdázó Janovics három alkalommal volt eredményes. A montenegróiak jelenleg a csoport második helyén állnak.

Németország némi meglepetésre hat góllal legyőzte Spanyolországot. A németektől kiemelhetjük a három-három gólt dobó Marc Politzet és Tobias Kreuzmannt. Hagen Stamm szövetségi-kapitány tanítványainak ezzel matematikailag még maradt esélye a továbbjutásra.

30. Vízilabda Európa-bajnokság
Hollandia, Eindhoven
Harmadik nap:
A-csoport:
Magyarország – Macedónia 14-9 (4-2, 4-4, 2-1, 4-2)
Görögország – Törökország 20-2 (1-0, 6-0, 4-2, 9-0)
Olaszország – Hollandia 14-6 (3-2, 4-2, 5-1, 2-1)
Az állás: 1. Görögország (44-20) 9 pont; 2. Magyarország (45-23) 9; 3. Olaszország (46-25) 6; 4. Macedónia (31-28) 3; 5. Hollandia (24-47) 0; 6. Törökország (13-60) 0

B-csoport:
Németország – Spanyolország 16-10 (4-2, 5-4, 4-2, 3-2)
Horvátország – Szerbia 12-15 (2-2, 4-6, 3-3, 3-4)
Románia – Montenegró 8-11 (2-5, 2-3, 1-1, 3-2)
Az állás: 1. Szerbia (36-29) 9 pont; 2. Montenegró (32-25) 6; 3. Horvátország (32-30) 6; 4. Németország (35-36) 3; 5. Spanyolország (27-34) 3; 6. Románia (25-33) 0