Vízilabda

Vízilabda-EB: A címvédő vért izzadt a magyarok által kiütött britek ellen

A magyar női vízilabda válogatott hatalmas bravúrt bemutatva legyőzte az eindhoveni Európa-bajnokság második játéknapján az olimpiai címvédőt, nem mellesleg házigazdát, Hollandiát. A második játéknap után jobb gólkülönbségének köszönhetően Merész András csapata vezeti az A csoportot. A második helyen a címvédő oroszok állnak, akik a magyarok által kiütött Nagy-Britanniát győzték le egy szoros mérkőzésen. Az oroszok a négy gólos Nadezhda Fedotova vezetésével csak 15-10-re gyűrték le a briteket, akik a harmadik negyedet 3-1-re megnyerték. Érdekesség, hogy a Merész-lányok 19-9-re győzték le Nagy-Britanniát és nem vesztettek el egyetlen felvonást sem. A csoportelsősséget a vasárnapi magyar – orosz mérkőzés dönti el.

A 2010-es Európa-bajnokság ezüstérmese, Görögország hat góllal győzte le Németországot, ezzel minden bizonnyal megnyerte a B csoportot, ugyanis a kvartett utolsó fordulójában a spanyolok ellen játszanak Angeliki Gerolymou-ék. A tegnapi mérkőzésen ötször volt eredményes a hellének legjobb játékosa.

A kétszeres világbajnok-, és négyszeres Európa-bajnok Olaszország megszerezte első győzelmét a kontinenstornán. A olaszok Spanyolországot győzték le 15-11-re. A olaszok legjobb játékosa Giulia Enrica Emmolo volt, aki négy gólt dobott. A spanyolok oldaláról a szintén négy gólos Jennifer Pareját lehet kiemelni.

14.Vízilabda Európa-bajnokság
Hollandia, Eindhoven
Második nap:
A csoport
Oroszország – Nagy-Britannia 15-10 (6-2, 3-2, 1-3, 5-3)
Magyarország – Hollandia 9-8 (4-4, 1-1, 1-3, 3-0)
Az állás: 1. Magyarország (28-17) 6 pont; 2. Oroszország (26-20) 6; 3. Hollandia (18-20) 0; 4. Nagy-Britannia (19-34) 0

B csoport:
Németország – Görögország 6-12 (2-3, 1-3, 1-3, 2-3)
Olaszország – Spanyolország 15-11 (4-3, 4-1, 3-3, 4-4)
Az állás: 1. Görögország (22-15) 6 pont; 2. Olaszország (24-21) 3; 3. Spanyolország (33-27) 0; 4. Németország (18-34) 0