Vízilabda

Vízilabda: Benedek vezetésével nyert a Pro Recco

A Pro Recco nyerte meg az Olasz vízilabda bajnokság rangadóját a Posillipo ellen. Az alapszakasz 17. fordulójának slágermérkőzésén a 25-szörös bajnok Pro Recco kezdett jobban. A három magyar játékost foglalkoztató együttes az első negyedet 3-0-re nyerte meg. A következő két felvonásban sem találta a Pro Recco gyenge pontját a Posillipo, amely a két játékrészt négy góllal veszítette el.

Az utolsó negyedben 2-2-re végzett egymással a két csapat, így a rangadót 11-4-re a Pro Recco nyerte meg. Benedek Tibor egy gólt dobott a mérkőzésen. Madaras Norbertet és Kásás Tamást nem nevezte erre a találkozóra Giuseppe Porzio. A tavaly nyári vállműtétje után visszatért a világ egyik legjobb kapusának tartott Stefano Tempesti.

A további magyar érdekeltségű mérkőzéseken egyedül Märcz Tamás örülhetett győzelemnek. Az Acquachiara játékosa két gólt dobott a Catania elleni mérkőzésen. A vesztes csapatban Dávid Zoltán egyszer volt eredményes. Az Ortigia Suti Gábor (2 gól) vezetésével pontot rabolt a Florentia otthonából.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 17. forduló
Bogliasco-Brescia 7:11 (2:2, 1:4, 1:3, 3:2)
Savona-Civitavecchia 12:10 (2:3, 2:3, 3:1, 5:3)
Nervi-Camogli 15:14 (3:3, 5:4, 2:4, 5:3)
Florentia-Ortigia 11:11 (5:3, 2:4, 2:3, 2:1) (a vendégeknél Suti Gábor két gólt lőtt)
Acquachiara-Catania 16:3 (4:0, 5:0, 2:3, 5:0) (Märcz Tamás két gólt lőtt, a másik oldalon Dávid Zoltán egyszer volt eredményes)
Pro Recco-Posillipo 11:4 (3:0, 4:1, 2:1, 2:2)